İzmir Ilıca’da etnik bir evdeyiz

Evim ile Ev Turu, Yaz Özel bölümleriyle karşınıza gelmeye devam ediyor. Yazlık mekanların ferah evlerine konuk olurken, yolumuz bu hafta İzmir Çeşme Ilıca’ya düşüyor. Ev sahibimiz Deniz Evrim Hanım’ın kişiliğini yansıtan dekorasyon stiliyle, evini hep beraber geziyoruz.

Yaklaşık olarak 250 metrekarelik bu ev plan olarak çok sıra dışı… Evin sahibi Deniz Hanım, “Ben İzmirliyim ve seneye 60 yaşında olacağım. 30 sene önce İstanbul’a taşındım aslında bankacıyım fakat çocukluğumdan beri dekorasyona tutkum var. Bu tüm ailemde olan bir tutku. Seneler sonra bankacılıktan emekli olduktan sonra Teşvikiye’de dekorasyon işine girdim. 14 sene dekorasyon mağazası işlettim. Sonrasında beni fazla bağladığını düşündüm ve seyahat etmeyi sevdiğim için o işi bıraktım. Şuan dekorasyonla günlük olarak ilgileniyorum.” diyor.

Evin dış mekanına bakınca evin çevresini saran bir bahçe görüyoruz. Buranın tarzı eskiden beri çok değişmemiş. Ana yapıyı bozacak bir şey yapılmamış. Bahçedeki masa 45 yıllık bir masaymış. Mobilyaların çoğu eskiciden alınmış. Biraz etnik stil görülüyor. İç mekanda da yer yer etnik stil dikkat çekiyor. Zeminde doğal taşlar kullanılmış ve etnik doku ile uyum sağlamış.

Evin ana yaşam alanında yemek alanı ve oturma alanı yer alıyor. Evin en büyük artılarından biri tek katlı olması. Alanı sınırlandıran çok fazla duvar yok.

Ev turumuzun tamamını Evim Dergisi Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Ev turu: Renklerin öne çıktığı bir sanatçı evindeyiz