İyi mi, kötü mü?

Dekorasyonda doğru bilinen yanlışlar ya da yanlış bilinen doğrular neler? Neyi, nerede, nasıl kullanmalı, bu şekliyle iyi mi, kötü mü?

Kitapları farklı aksesuarlarla karıştırmak
Çoğunlukla kitapların yanında farklı aksesuarlar kullanmanın dağınık bir görünüm yaratacağını düşünürüz.  Ancak bu aksesuarlar kütüphanenize çok daha şık ve renkli bir görünüm katarak kitaplığınızı dekorasyonun bir parçası haline getirir. Açık raf sistemi, Doğtaş.

Yapay çiçek
Standart malzemelerden yapılan yapay çiçekler toz topladıklarından alerjiye davetiye çıkarabilir. Kaliteli  malzemelerden yapılanları kullanmanızı öneririz. Vazo, Karaca Home.

Pişirme gereci olarak emaye
Kaplama malzemesi olarak çok sık kullanılan emaye hassaslık gerektirir. Darbelere karşı dayanıksız olduğundan  yer yer gözden kaçan kılcal damarlar, daha da ileri aşamalarında dökülmeler olabilir. Emaye alaşımında silisyum gibi çok güçlü bir element bulunur. Bu sebeple emaye kullanırken çok dikkatli olmakta fayda var. Ancak emaye  gereçleri servislerinizde ya da dekoratif objelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çaydanlık, www.mackenzie-childs.com.


Siyah derz

Siyah renkli derz dolgu çok fazla tercih edilmemesine rağmen aslında çok kullanışlıdır. Hem pürüzlü ve düz  olmayan yüzeyleri gizler, hem de temizlik açısından daha pratik bir kullanım sağlar. Beyaz derz dolguları çok  çabuk kirlenir ve temizlemesi bir süre sonra zorlaşabilir.

Tencere askılığı
Çoğu kişi açık askı sistemlerini dağınık bir görüntü yarattığı için tercih etmez. Ancak eviye ya da pişirme  ünitesinin hemen üzerinde yer alan bu askılık aslında çok pratik kullanım sağlıyor. Hem yıkadığınız tavaları hemen asabiliyorsunuz hem de yemek yaparken pişirme gereci elinizin altında olmuş oluyor.


Koyu renkler

Koyu renk kullanmanın bir mekanı olduğundan daha karanlık göstereceği düşünüldüğü için çoğu kez hiç  uygulanmayan tonlar olur. Ancak evde bir odak noktası yaratmak istendiğinde ya da herhangi bir obje ön plana  çıkarılmak istendiğinde koyu tonlar mükemmele yakın sonuçlar verir. Ön plana çıkarmak istediğiniz alanı koyu renge boyamanız yeterli. Marshall.