İstikamet Karayip Adaları

Sıcaklar iyice içimizi ısıtırken rotamızı en tropik adalar topluluğuna doğru çevirdik ve karşımıza Karayipler çıktı!

6 adımda Karayip stili
Karayip teması detaylarda tropik renkler ve desenlerle hareketleniyor. Mobilyalar hafif ama renkleri göz alıcı. Hasır eve hayat veren en önemli malzeme.

1. Karayip adalarının doğal ve rahat tarzını yakalamak için zeminde ahşap cotto veya toprak rengi seramik kullanın. Jüt veya pamuklu ama mutlaka renkli kilimler tercih edin.
2. Tropikal sahil evi havası yaratan sarı, mavi ve yeşil gibi renkler seçin. Duvarlara stencil veya serbest el ağaç dalları, çiçek ve büyük yapraklı bitki motifleri de çizebilirsiniz.
3. Karayip evinin öne çıkan mekanı açık ve geniş mutfaklar. Bir duvarda lime yeşili gibi çarpıcı bir renk uygulayın. Ada ruhunu yansıtmak için raflara deniz tarağı, zencefil kökleri asın.
4. Evde tropikal çiçeklere bolca yer verin. Orkide ve cennet kuşu çiçeği Karayip stilinin zarif ve değişmez çiçekleri.
5. Ahşap mobilyaların arasına açık renk cilalı veya hasır, rattan sehpa, koltuk ve sandalyeler ekleyin. Renkli yastık ve örtüleri keten, kanvas gibi doğal dokumalarla kombinleyin.
6. Mutfak ve banyoda mozaik ya da bu etkide seramik, cotto karolar kullanın. Kırmızı, lacivert, sarı, turuncu gibi  canlı tonlarda mozaikleri beyaz, kahve, bej gibi natürel havlu ve aksesuarlarla tamamlayın.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL