İşte bu bir “mutlu ev”!

Masalsı denebilecek kadar sürprizlerle dolu ve renklerle yıkanan Odense’teki bu ev, Danimarkalı tasarımcı ve Rice markasının sahibi Charlotte Gueniaus’ın…

Renklerin ne kadar mutlu ve iyimser bir hava yaratabileceği Gueniaus ailesinin evinde en iyi şekilde gösterilmiş. Odense’in eteklerindeki bu kendine özgü villayı tanımlamak için espri, doğrudan ve global atmosfer tanımlamalarını kullanmak yerinde olur. 

Geniş yemek masasında herkes için bir yer var. Bu oda çoğu kez çiftin aileleriyle dolup taşıyormuş. Duvardaki eski ahşap paneller olduğu gibi muhafaza edilip beyaza boyanmış. Sandalyeler Danimarkalı bir firma olan Cane-line’dan. Tabure ve duvardaki tabak rafları Rice marka. Lambaları Charlotte ve Philippe Hollanda’dan satın almışlar.

Mutfak mobilyalarında sade bir çizgi ve açık raf üniteleri tercih edilmiş. Böylelikle renkli mutfak aksesuarları birer sergi malzemesi gibi yer alıyor. Renkli servis, sepet, fener ve metal taburelerin tamamı Rice’tan. Tabureleri farklı renklere Charlotte sonradan kendisi boyamış. Set arasındaki mavi karolar Rice için üretim yapan bir İtalyan firmadan. 

Charlotte mutfakta uzun saatler geçirmekten çok hoşlandığından özellikle açık planlı bir mutfak tercih etmiş. O, aynı zamanda pek çok yemek kitabının da yazarı. Hem bu mutfak hem de yemek odası evin sosyal yaşamının adeta kalbi gibi.

~
Bembeyaz duvarlar odada ışığın dolaşımını maksimize ediyor. Beyaz bu alanda sadece duvarda değil, zemin ve mobilyalarda da cömertlikle kullanılmış. Odaya karakterini veren en önemli parça koyu renkli ve desenli kilim. Perdeler ise bu dekorasyon sitiline çarpıcı bir zıtlık ekliyor. Perdeler The Collection marka. Kilim ve yastıklar Rice.

Yüksek tavanlı oturma odası pek çok şık ve iyi düşünülmüş detayla dolu.Hollanda firması Onszelf’ten seçtikleri uçuk pembe duvar kağıdı oturmaodasındaki ciddi görünümlü mobilyalarla hafif esprili bir kontrastyaratıyor. Sallanan sandalye ve büfe Charlotte’a aile yadigarı olarakkalmış. Kanepe Tayland’dan getirtilmiş. Halı ve yastıklar Rice’tan.