İşlevsel bölmeler

Dar alanlarda farklı fonksiyonlar için yer kazanmanın en pratik yolu, işlevsel ve kolayca adapte edilebilen bölücülerden yararlanmak. Bu bir açık raf sistemi, katlanır birparavan, hatta fonksiyonel bir puf bile olabilir.

Hem otur, hem böl
Kimi zaman puf ya da kanepeler mekanlarda bölücü işlevi görebilir. Böylece hem oturma, hem de paravan özelliğini tek ünitede birleştirmiş olursunuz. Üstelik bu tarz bir çözüm mekanı görsel açıdan kesmediği için fazla da daraltmaz. Çilek Mobilya.

En gelenekseli paravanlar
Paravanlar en geleneksel bölücü sistemler. Ancak paravan seçerken odanın aldığı ışığa ve tavan yüksekliğine dikkat edin. Eğer fazla alçak ve loş bir odanız varsa olabildiğince şeffaf bölüntüler yapmanız en doğrusu. Bilgili Mobilya.

Tekerlekler üzerinde
Salonu dinlenme, yeme ve çalışma gibi üç farklı şekilde kullanıyorsanız, tekerlekli bölücüler sayesinde bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Misafir geldiğinde çalışma bölümüne, yemek yerken dinlenme alanına çekeceğiniz tekerlekli üniteler aynı zamanda kitaplık olarak kullanıldığından depolama ihtiyacınızı da gidermiş oluyor. Bilgili Mobilya.