Isıtan detaylar

Bursa Nilüfer’de, kuzeyli çizgileriyle dikkat çeken bu evde aynı zamanda sıcak bir yaşam alanı oluşturulmuş.

Açık renklerin hakim olduğu bu iç ısıtan bir havaya sahip. Yaşam alanlarında kullanılan mobilya ve aksesuarlar Kuzeyli ve sımsıcak bir ortam oluşturmuş. Bursa’daki bu ev, Toguslu çiftine ait. Çift bu eve yaklaşık 7 ay önce taşınmışlar ancak 5 yıldır aynı apartmanda oturuyorlar. Evin dekorasyonunu yaparken çıkış noktaları beyaz renk olmuş. Ev sahibesi Esin Hanım bu tutkusunu şöyle anlatıyor: “Mobilyalarda tercihim beyaz renk, çünkü beyazı her renkle kombinleyebiliyorsunuz. Böylece evin havası bir anda değişebiliyor. Duvarlarda tercihim ise her zaman griden yana. Evdeki renklendirmeyi aksesuarlar, vazgeçilmezim yastıklar ve koltuk şallarıyla yapmaktan hoşlanıyorum.”

Üç oda ve bir salondan oluşan 120 metrekarelik evin dekorasyonu Esin Hanım’a ait. “Yavaş yavaş araştırarak evi dekore etmek bana keyif veriyor. Dergilerin ve instagramın dekorasyon sürecinde katkısı büyük. Bazen küçücük bir obje bile bana ilham kaynağı olabiliyor” diyor.

Salonda rahatlık ön planda tutulmuş. Bu nedenle konforlu kanepeler tercih edilmiş. Salonun yemek köşesinin duvarı ise boydan boya ayna ile kaplanmış: “Aynalar ortamı daha da ferah gösteriyor. Duvarları dolu dolu seviyorum, bol aksesuar koymak için raflar tercihim.” Evdeki küçük odası ise keyifli bir dinlenme alanına dönüştürülmüş. Çift, akşamları burada kahve içip kitaplarını okuyor.

SALONDAKİ sallanan sandalye ev sahibesinin en sevdiği eşyası. Bu sandalye zaman zaman evin farklı köşelerinde de kendine yer buluyor. Duvarları değerlendirmek için raflar düşünülmüş ve aksesuarlar buralarda sergileniyor.

OBJELER evin dikkat çekici detaylarından. Mumlar, yastıklar, fenerler, çerçeveler… Evin her köşesini süslüyorlar.

EVİN EN KÜÇÜK odasında sempatik bir oturma alanı oluşturulmuş. Aile kış akşamlarında burada kahve içip kitap okumayı çok seviyor.

MUTFAKTA dolaplarda beyaz renk tercih edilmiş. Bu renk ahşap bir masa ve aksesuarlarla tamamlanmış.

KAPALI balkon oldukça küçük. Ama aile bu mekanı çok seviyor. Balkon sitenin havuzuna baktığı için adeta yazlık bir mekan manzarası yaratıyor.

ÇOCUK ODASI evin 3 yaşındaki kızı Buse’nin güvenliği düşünülerek tasarlanmış. Renk olarak pembe, gri ve beyaz kullanılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR FEVZİ ONDU