Işıldayan salon


     ÖNCESİ                                                                                                                        SONRASI

Sıkıldığınız, hatta eskisi kadar özen göstermediğiniz “pejmürde” haldeki salonunuza yepyeni bir görünüm kazandırarak sitilinizle göz kamaştırabilirsiniz.

ÖNCESİ
PERDE: Rustik perdeler son yıllarda moda olsa da kalın güneşlikler devri kapandı gibi. Bu model perdeleri stor mekanizmalarla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca perde borusu için düz bitişler yerine daha dekoratif seçenekler kullanmak monotonluğu kırar. DUVAR: Islak hacimlerle ortak kullanılan duvarlara kağıt uygularken neme ve izolasyona dikkat edilmesi gerekir. Aksi halde buradaki gibi kağıt kalkabilir ve duvarda oluşan nem lekeleri kötü bir görüntü yaratır. YASTIKLAR: Eskinin goblen veya klasik desenli yastıkları 1950’lerden kalma bir kanepede şık durabilir ancak günümüzde klasik stilde döşenmiş ve nötr renklerin hakim olduğu bir mekanda yastıklar canlandırıcı bir görev de üstleniyor. ÖRTÜ: Her gün kullandığınız mekanlarda koltuk ve kanepe döşemelerinin kirlenmemesi için üzerini örtmek doğru bir uygulama. Ancak böyle bir koltuk şalı veya battaniyeyle kaplamak eskide kaldı. Ayrıca odaya pejmürde bir görünüm veriyor. Bunun yerine çok şık kılıf alternatifleri diktirmek mümkün.

Buda venge sehpa, Bilgili Mobilya. Kafes, çerçeveler,Tepe Home. Mor yastık, çizgili yastık, Deco Center. Yuvarlak yastık, mor örtü, Boyner Evde. Desenli yastık, perde, perde topuzu, Ikea. Triko örtü, Mudo Concept. Abajur, ayak, Zara Home. Duvar kağıdı, tablo, Koçtaş.

SONRASI
TABLO: Duvar kağıdı ile hareketlendirmek yerine aydınlık tonlarda bir tablo veya bu şekilde kanvas resimler asmak daha doğru bir uygulama. Dilerseniz stilinize göre kendinden çerçeveli seçimler de kullanabilirsiniz. AYDINLATMA: Eski model bir abajur yerine krom ayaklı zarif bir lambaderle mekanı çok daha verimli aydınlatarak ışıktan faydalanabilirsiniz. Lambader başlığınız için çiçekli ve düz iki seçenek yaptırırsanız mevsime ya da ruh halinize göre değiştirerek de kullanabilirsiniz. YASTIK: Yazlık ince kumaştan ve solgun bir renk yerine saten, kadife gibi parlak kumaştan ve drapeli yastıklar kanepeleri dekoratif bir biçimde hareketlendirir. ÇERÇEVELER: Birbiriyle uyumsuz ve aynı ölçüde çerçeveler yerine farklı formda ve dekorasyonunuzu tamamlayan stillerde çerçeveleri irili ufaklı bir arada sergileyerek sehpa üzerine kişisel yorumlarınızı katabilirsiniz.

Eskitme sehpa takımı, kalp çerçeve, fiyonk çerçeve, çiçekli kutular,vazo, mumluk, ekose yatık, Tepe Home. Tiftik battaniye, Zara Home. Çiçekli yastık, yeşil çerçeve, Mudo Concept. Pembe yastık, yuvarlak yastık, Deco Center. Yeşil yastık, seramik demlik, fincan, Boyner Evde.Tül, perde topuzu, lambader, resim, Ikea.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI BÜŞRA SARI/ ALİ TEPEYURT