İnce düşünün

Geniş çaplı bir ev taramasına giriştiğinizde depolama için birçok yeni yer ve kaynak bulacaksınız. Örneğin mutfak dolaplarının alt kısımlarındaki boşluklara çekmece üniteleri yaptırabilir, dolapların yan kısımlarına kanca ve raylar monte edebilir böylece ekstra alan kazanabilirsiniz. Elektrikli aletlerle dolaplar arasında kalan ince boşluklara ince dolaplar yaptırabilir bu alanları deterjan, streç film, el bezleri gibi gündelik gereçleri depolamak için kullanabilirsiniz. Katlanır masa, şişme yatak gibi kompakt eşyaları ise ayaklı karyola ya da dolap altlarına gizleyebilirsiniz.

Eşyalara ikinci hayatlarını yaşatabilirsiniz. Örneğin atıl konumda duran bavullarınızı pekala ev tekstillerini saklamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca odalar arasındaki eşya değiş tokuşu konusunda da esnek davranmaktan çekinmeyin.

Evinizde kullanabileceğiniz başka depolama çözümleri de bulabilirsiniz, yeter ki yaratıcı olun. İşte size ilham verebilecek birkaç fikir daha…

 Eski sandık ya da bavulları renkli kartpostallarla kişiselleştirerek farklı amaçlar için kullanabilirsiniz.

 Anahtarları aradığınızda rahatlıkla bulmak için onlara özel etiketlendirilmiş bir dolap edinebilirsiniz.

 Kuş kafesini çalışma odasında ofis malzemelerinizi saklamak için kullanabilirsiniz.


Eskiciden temin ettiğiniz davul gibi büyük ebatlardaki müzik aletlerini ya da varil tipi silindirleri boyayarak raf gibi kullanabilirsiniz.

 Ayakkabı ya da giysi kutularını kaplayarak onlara şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Sonraki
Depolayın