İlk ev, ilk heyecan

Evleniyorsunuz… Yeni evinize taşınmadan önce neler yapmalı? Fikir verecek bazı bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Zeminden başlayın
Eğer stilinizin ne olduğuna karar verdiyseniz tadilata zeminden başlayabilirsiniz. Seramik, ahşap, minoflopek çok farklı bütçe alternatifine sahip zemin döşemesi bulunuyor. Ahşap zemin döşemelerinin fiyatları 14 TL’ye kadar düşebiliyor. Seramiklerde çok farklı fiyat opsiyonları var. Eğer kısa süreli birçözüm arıyorsanız mineflo tercih edebilirsiniz. Artık pek çok desen verenk alternatifleri mevcut.

Soft Nordic seramik zemin karosu, Çanakkale Seramik.


Boyayın!

Zemine karar verdikten sonra duvara geçebilirsiniz. Eşyaları satın aldıktan sonra duvarları boyamak çok zor olacağı için mobilyalarınız gelmeden bu işi bitirmeniz çok daha akıllıca olacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey mobilyalarınızı seçtikten sonra duvar boyası seçmeniz. Eşyalarınızın renkleriyle uyum sağlayan bir duvar rengi hayalini kurduğunuz evi kurmak için anahtar kelime.
Muuto.
Tercihinizi duvar kağıdından yana kullanacaksanız
Duvar kağıdı hızlı sonuç elde etmek açısından çok pratik bir çözüm. Şık ve iddialı mekanlar için duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Eğer bütçenizi zorluyorsa sadece tek bir duvarı da kağıt ile kaplayabilirsiniz. Özellikle yemek odasında duvar kağıdı tercih etmeniz çok şık bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Duvar kağıdı tercih ederken eşyalarınızın stilini göz önünde bulundurmaya önem gösterin. Klasik bir yemek odanız varsa damaks desenli ya da oryantal desenli bir duvar kağıdı, Modern bir yemek odanız varsa daha geometrik desenler seçebilirsiniz. Ayrıca mekanın büyük ya da küçük oluşuna göre de duvar kağıdınızın renklerini belirlemeniz gerekiyor. Küçük mekanlarda daha açık renkli ve ışıltı yüzeyler havadar bir atmosfer oluşturmanızı sağlar.

Mobilya seçimi

Mobilya seçimi işin en önemli ayaklarından biri. Seçtiğiniz mobilyaların hem stilinizi yansıtması hem de işlevsel olması gerekiyor. Özellikle yeni çiftler sık sık konuk ağırladığı için yapılacak seçimlerin bu noktayı göz önünde bulundurularak yapılmasında fayda var. Kalabalık misafirler ağırlayacaksanız masanın açılır kapanır olması, eğer konuklarınız için ekstra bir misafir odanız olmayacaksa oturma odanızdaki kanepenin yatak olabilmesi, fazlalıkları depolamak için evde bir kiler bulunmuyorsa yatağınızın bazalı olması önemli detaylar. Küçük bir otuma odası varsa büyük ve hantal mobilyalardansa derinliği az olan dar ve küçük ebatlı mobilyalar tercih edebilirsiniz.
Malene salon takımı, Doğtaş.

Şilte seçimi
Evinizi kurarken belki de bütçenizi çok fazla düşünmeden hareket edebileceğiniz nadir noktalardan birisi de üzerinde uyuyacağınız şiltedir. Bel ve omurga gibi vücudun çok önemli iskelet sistemi ile doğrudan ilintilidir şilte seçimi. Ayrıca kaliteli uyku uyumak yaşam kalitenizi de belirleyeceği için mutlaka sizin için doğru olan şilteyi seçmeye özen gösterin. Şilte alırken çekinmeden partnerinizle birlikte üzerine uzanın.
Temprakon yorgan, Yatsan.

Tamamlayıcı ürünler
Kiralık bir eve taşınıyorsanız evinizin dekorasyonunda hızlı etki için aksesuar ve ev tekstillerini bol miktarda kullanabilirsiniz. Renk ve desenlerle ilk evinizi isteğinize göre baştan yaratmanız mümkün. Aydınlatma da evin dekorasyonu tamamlayan unsurlardan. Işığın miktarı ile evin havasını büyük oranda değiştirebilirsiniz. Dramatik bir etki için abajur ve lambaderlere çok sayıda yer verebilirsiniz. Genel aydınlatma içinse tasarruflu ve güçlü halojen aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.