İlham veren odalar

Dekorasyon eğilimlerinde oklar vintage, retro, natüralist veya minimal pek çok şeye işaret ediyor. Ancak tercihler ne olursa olsun hiçbir zaman kişisel beğenilerin önüne geçmiyor.

YARATICI IŞIK HİLELERİ Işığın dekorasyona katkısı yadsınamaz. Sade bir mekanı bir anda farklı bir karaktere büründüren aydınlatmalar, o mekanı ışıkla olduğu kadar formlarıyla da farklılaştırıyor. İşte tam da bu yüzden farklı formlarda, hatta stillerde dekoratif birkaç sarkıtı tek bir hat üzerinden asarak ilginç ve size özel bir yatak odası ya da kanepe üzeri aydınlatması oluşturabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz tek şey, tüm sarkıtların aynı materyalden olması. Essix.

Green Gate.
Hubsch.
Affari.nu

YILIN FAVORİSİ GRİYSE Sezonun öne çıkan rengi antrasit gri doğal dokular, romantik pembe ve bir miktar siyahla buluşarak mekanları yalın, dengeli ve dikkat çekici kılıyor.

ÇAĞDAŞ dekorasyon malzemesine dönüşen bürüt beton açık ahşap mobilyalar ve etnik dokularla bir anda sıcak ve davetkar bir havaya bürünebilir.

İKİ KATLI EVLERDE, atıl kalan merdiven altına, mekana özel ürettirdiğiniz ya da kendin yap marketlerden alıp monte ettiğiniz açık raf sistemleriyle işlevsellik kazandırabilir ve keyifli bir dinlenme köşesi oluşturabilirsiniz.

Riverdale.
Dunelm.

AHŞAP SICAKLIĞINI stilinizle birleştirin Ham ahşap hangi atmosferde kullanılırsa kullanılsın görüntü açısından sıcak ve doğal bir etki bırakır. İsviçre’nin chalet veya İngilizleri country stillerinden birini seviyorsanız tahta dokusu bu stillerle bütünleşiyor. Yaklaşan kış aylarında tıpkı burada olduğu gibi mutfağın ya da balkonun bir duvarını işlenmemiş tahta latalarla kaplayabilirsiniz. Ayrıca etrafında toplanıp ısınacağınız küçük bir sobaya da yer açmayı unutmayın.

YATAK BAŞINIZI siz organize edin Bir stili ille de tüm evde birebir uygulamak gerekmiyor. Mesela kır evi doğallığını seviyorsanız sadece yatak odasında hissetmek için yatak başınızı tahta lambri ile kapladığınız duvarı ardından işlevsel raflar ve aksesuarla süsleyebilirsiniz.

 

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL /SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN