İLGİNÇ MUTFAK TASARIMI
İLGİNÇ MUTFAK TASARIMI

İlginç mutfak tasarımı fikirleri ve orijinal mutfaklar

İlginç mutfak tasarımları arıyorsanız, elinizin altındaki malzemeleri kullanarak mutfağı renklendirebilir, orijinal tasarımlarla bu mekana farklı bir kimlik kazandırabilirsiniz.

İLGİNÇ MUTFAK TASARIMI : KARA TAHTA BOYASI

Karatahta boyası ile mutfağınızda enteresan not alanları yaratabilirsiniz. Renkli tebeşirlerle ailenize mesaj bırakabilir, alışveriş listenizi ya da günün mönüsünü not edebilirsiniz.

Kısa sürede mutfağınızda hoş bir dekor oluşturmak istiyorsanız dekoratif karatahta etiketleri sizin için uygun olacaktır. Karatahta etiketlerini rulo halinde satın alarak istediğiniz şekli kendiniz de kesebilirsiniz.

Buzdolabı, mutfak masası, dolap ve kapı, sandalye arkalığı, servis altlıkları,tepsiler, fincanlar, şişeler ve kavanozlar karatahta boyasını uygulayabileceğiniz alanlardan…

RETRO OYUN MOZAİKLERİ

İlginç mutfak tasarımı için retro oyunların pikselli görünümünü mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Space Invaders, Super Mario, Tetris ya da Pacman’den ilham alabilir, canlı renkler kullanarak özellikle çocuklarınızın seveceği mozaikli düzenlemeler yapabilirsiniz.

Örneğin retro oyunlar bardak altlığı olarak da güzel bir seçenek. Ya da Super Mario ile renkli bir  masa örtüsü hazırlayabilirsiniz.

İLGİNÇ MUTFAK TASARIMLARI İLE ALTERNATİF DEPO

Yiyecekleri sıradanlıktan uzak stillerle saklayabilirsiniz. Kiler ya da dolaplara gizlemek yerine dekoratif saklama  kapları ile yiyeceklerinizi mutfağınızda sergileyebilirsiniz. Hasır, file ya da tel sepetleri sebze ve  meyvelerinizi yerleştirmek için kullanabilirsiniz.

  • Baharat kaplarınızı duvara yapıştırarak hoş bir düzenleme  yaratabilirsiniz.
  • Konserve kutularını renkli kağıtlarla kaplayıp çatal-bıçak ya da el bezi ve havluları koymak için kullanabilirsiniz. 

Küçük mutfağı geniş göstermenin 5 pratik yolu