İki kardeşe rengi bol bir oda

IKEA iç mimarı Sabiha Yıldız, ailenin isteği üzerine 2 çocuğunaynı odada ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için yardımcıoldu. Bu yüzden Ecrin bebek için bebek yatağı ve depolamaalanı planlanırken bir yandan da Yağmur için uyumave vakit geçirme alanı da planlandı. Kız olmaları nedeniylepembe tonları tercih edilerek kız karakterinin baskınlığıvurgulandı.
Oda Jotun tarafından bu renge boyandı. Pencelerdejaluzi perde kullanılarak odanın istenilen zamandakarartılıp bebeğin uygun şartlarda belirli saat dilimlerindeuyuyabilmesine imkan sağlandı. Odadaki oyuncakların veeşyaların derli toplu olması için çeşitli depolama çözümlerinegidildi. Annenin, bebeğin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmesiiçin bebek yatağının yanında depolama ünitelerineyer verildi. Yağmur’un yatağının altı nevresim, yastıkve yorganları depolayabilecek şekilde planlandı. Yatakhem uyuma alanı hem de annenin bebeğin ihtiyaçlarınıkarşılaması için oturma alanı olabilecek şekilde düşünüldü.

Ev sahibinin yorumu

“IKEA’nın çocuk odasıyla çocuklarım artık çok daha mutlular.Farklı ve güzel tasarımı, kullanımının rahatlığıyla sıcacık bir ortamsağladınız evime. Şimdi çocuklarım ve benim, evde en çok zamangeçirdiğimiz ve mutlu olduğumuz bir köşemiz oldu. Evimize renk veışık geldi. Evim dergisine ve IKEA’ya teşekkür ederiz.”