İçinden çiçek geçen fikirler

Beklenen mevsimi doyasıya yaşayabileceğimiz bir aydayız, havalar içimizi ısıtırken, taze bahar çiçekleri bizleri coşturuyor. Gelin siz de, mevsim çiçekleriyle deneyebileceğiniz gözalıcı iyi fikirlerimizden beğendiklerinizi seçin ve evinize bu ruhu taşıyın.

İçi dışı bir saksılar

1. Düz saksılarınızı fırça yardımıyla veya sprey boya kullanarak beyaza boyayın. Hobi marketlerden veya kırtasiyeden temin edebileceğiniz çiçek desenli peçeteyi en ince katmanına ayırıp peçete tutkalı yardımıyla saksınıza yapıştırırak desen yapın. Saksınızdan çıkmasını zorlaştırmak için üzerine renksiz vernik de atabilirsiniz. Saksıyı önce beyaza boyamazsanız desen tam olarak belli olmayacaktır.
2. Eğer peçete kaplamayı bilmiyorsanız, yapı marketlerde satılan kendinden yapışkanlı kağıtları da kullanabilirsiniz.
3. Saksı içlerine minik kavanozlar koyup, suyla doldurun. İçlerini çiçeklerle doldurup dilediğiniz şekilde süsleyin. Dahlia, erengül veya gül gibi mevsim çiçeklerini içerisine yerleştirin. Etkileyici bir görünüm elde edeceksiniz.

Bu pasta farklı

Çiçekleri pastalarınıza renk katmak için kullanabilirsiniz. Beyaz krema ile kapladığınız pastanızı siz de bizim gibi hercai menekşe veya papatyalarla süsleyebilirsiniz.

Duvar bahçeleri
Bahçe ya da balkon duvarınızı çiçeklerle özel kılın. Duvardan iz bırakmadan sökülebilen desenli bantlarla taze çiçekleri duvarınıza yapıştırın. Misafirlerinizi bu duvarın önünde kuracağınız masada keyifle ağırlayabilirsiniz. Kullandıığımız çiçekler: Gerbera, erengül, papatya ve karanfil.


Hepsi yüzüyor

Masa ortasına süs olarak koymak için kenarları fazla yüksek olmayan kaselerin içerisine biraz su koyup çiçek ekleyin. Mümkün olduğunca ağzı açılmış çiçekleri tercih edin. Masaya hoş bir koku vermesi için aralara nane yaprakları atabilir, akşamları tea-light’lar ekleyerek ışıltı katabilirsiniz.

HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR