Hoşgeldiniz!

Giriş holünün görünümü evin geri kalanında nasıl bir dekorasyonun hakım olduğu hakkında ipuçları verir. Bu nedenle dekorasyona ilk başlamanız gereken alan giriş holüdür.

Giriş holünün evin dekorasyonuyla uyumlu olması, bir yandan da fonksiyonel özellikler taşıması gerekir. Çoğunlukla evin diğer kısımlarından çok daha küçük bir alan olduğu için dekore etmek zor olsa da doğru renk, mobilya ve dekoratif aksesuarların kullanımıyla hoş bir giriş yaratmak mümkün.
İşte ilham alabileceğiniz birkaç fikir…

Dekoratif eşyalar
Misafirlerinizin hafızalarında yer eden bir giriş holü istiyorsanız, misafirlerinizi etkileyecek güzel bir tablo ya da heykel gibi dikkat çekici bir aksesuar kullanabilirsiniz.
Renk
Giriş holü duvarlarını kırmızı gibi cesur bir renge boyarsanız dekorasyonun geri kalanını sade tutmanız gerekir. Klasik siyah ya da beyaz tonlarda ayna, koltuk, sehpa gibi eşyalar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.
Aydınlatma
Şık bir avize ve masa lambalarıyla hoş bir giriş ambiyansı yaratabilir, aydınlatmanızı odak noktası haline getirebilirsiniz.
Oturma alanı
Bank ya da başka bir oturma alanı ayakkabılarınızı giyip çıkarırken rahat etmenizi, eve girip çıkarken elinizdeki çantaları koymanızı sağlar. Bankınızın rengini beyaz ya da bej tercih ederek daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
Aynalar
Alanın daha geniş görünmesini sağladığı için aynalar mükemmel bir çözümdür. Aynı zamanda dekoratif özelliğinden dolayı farklı stillerde aynalarla alana karakter katabilirsiniz. Minimalist stildeki çerçevesiz, yuvarlak ya da dikdörtgen aynaları tercih edebilir ya da oymalı çerçeveli aynalarla lüks bir hava yaratabilirsiniz.
Taze çiçekler
Şık bir vazoya taze çiçekler koyarak giriş holünüzde sıcak bir karşılama yapabilirsiniz. Klasik güller ya da renkli laleler misafirleriniz için harika bir karşılama çiçeği olabilir.

Fotoğraflar: Bmid, Stylish house wife