hobbit evi ev turu
hobbit evi ev turu

Hobbit evi görünümlü otel inşa edildi! LOTR hayranları bayılacak

Son güncelleme:

Yüzüklerin Efendisi adlı fantastik kurgu eseri yazan John Ronald Reuel Tolkien’in hayranı Jim Costigan ve ailesi, Yüzüklerin Efendisi’nden esinlenerek bir Hobbit evi inşa etti.

New Yorklu inşaatçı Jim Costigan ve ailesi bu evi inşa etmek için tam 8 yıl emek verdi. Hobbit karakter Bilbo Baggins’in yeşil çatılı Hobbit evi örnek alınarak inşa edilen yapı, ev kiralamak isteyenler için Airbnb’de listeye girdi.

HOBBİT EVİNDE KALMAK İSTERSENİZ…

ABD’nin New York şehrinde ‘Yüzüklerin Efendisi’ dizisinin hayranları için inşa edilen Hobbit evinin konaklama ücreti geceliği 500 dolar. Bilbo Baggins adlı Hobbit karakterin evinden esinlenilen yapı oldukça başarılı.

hobbit evi

8 YILDA İNŞA ETTİLER

140 metrekarelik bu ev, Costigan ailesi tarafından tasarlandı. Costigan ailesi bu proje için 8 yıl uğraşmış ve sonunda istedikleri gibi bir ev ortaya çıkmış. Hobbit evinin bazı bölümlerinde Yüzüklerin Efendisi teması işlenmiş. Diğer bölümlerde ise modern mobilyalara yer verilmiş.

hobbit evi

EV BÜYÜK BİR ARSA ÜZERİNE YAPILDI

Dört çocuğu ile birlikte yıllarca bu evin inşası için çalışan çift, minik otellerini inşa ettikten sonra sonuçtan memnun kaldı. Hobbit evinde 2 yatak odası ve 2 banyo var. Ev büyük bir arsa üzerine yapılmış ve bu arsada ekim yapılabilecek bir alan da var.

hobbit evi

“HER YERİ DİZİYE GÖRE TASARLADIM”

Jim Costigan, “Tolkien hayranıyım ama aynı zamanda mimari ve konut yapımına da hayranım. ‘Hobbit Bilbo Baggins’in evi’ fikrini gerçekten beğendim. Her yeri diziye göre tasarladım ve mükemmel bir oda oluştu. Çok güvenilir ve gerçekten iyi vakit geçirilebilecek bir yer.” diye anlatıyor otel Hobbit evi.

hobbit evi

PANDEMİDEN SONRA AÇILACAK

Pandemi nedeniyle New York’ta yer alan bu Hobbit evi görünümlü otel henüz açılmadı. Cotigan ailesi, yakın zamanda çok sayıda müşteriyi burada ağırlayacak.

hobbit evi
hobbit evi
hobbit evi
Hobbit filmlerinde öne çıkan Bilbo Baggins’in evi

Kitapların arasında ilginç tasarımlardan 20 örnek