Hızlı bir stil güncellemesine ne dersiniz? İşte 12 öneri

Son güncelleme:

Tüm dekorasyonu değiştirmenize gerek kalmadan yaşam alanlarınıza yeni bir hava katacak bu basit ama yaratıcı fikirlerin hepsini ya da bir kısmını deneyebilir, ardından keyfinize bakabilirsiniz.

1. MANZARA KEYFİ

Pencere kenarında bir oturma alanı düzenleyerek dışarıdaki manzaranın tadını çıkarın. Normal bir pencereniz varsa önüne minderli bir bank koyun ve üzerine bir sürü yastık dizin. Yastıkların uyumlu olmasına dikkat edin.

2. TEMİZ FİKİR

Kabloların karışmaması için renkli bantlardan etiket yapın. Kısa bir parça bandı kablonun etrafında ikiye katlayın (fiş kısmına yakın bir yerde) ve keçeli kalemle etiketleyin. Her cihaz için farklı bir renk kullanın.

Overbeck and Friends.

3. VİNTAGE ÇİÇEKLİLER

Düz bir oturma odasını çiçek desenli bir duvar kağıdıyla güzelleştirin. Yumuşatılmış pastel tonlarda vintage görünümlü bir duvar kağıdı seçebilirsiniz. Bir diğer seçenek de çıkartmalarla duvarı süsleyerek göze çarpmayacak şekilde dalgalı bir tonda boyayarak vintage görünüme kavuşturabilirsiniz.

Eijffinger duvar kağıdı, ricebyrice.dk

4. HATIRA DUVARI YAPIN

Farklı biçim ve şekillerde küçük çerçeveler kullanarak kolaj görünümlü büyük bir çerçeve yapın. Çerçeveleri hoşunuza gidecek bir şekilde düz bir yüzeye dizin ve daha sonra yapıştırıcıyla birbirlerine yapıştırın.

A Simple Mess.

5. DENİZ ESİNTİSİ

Su bardakları, Lav.

Farklı boydaki cam su bardaklarını, deniz temalı kendi yapımınız mumluklar için değerlendirebilirsiniz. Deniz kabukları ve halatlarla süslemeyi unutmayın!

6. HASIR STORLAR

IB Laursen.

Hasır storları balkonda, hem gölgelik, hem de mahremiyeti sağlamak için kullanabilirsiniz. Üstelik mobilyalarınıza güzel yazlık bir fon da elde etmiş olursunuz.

7. EL ARABASI SERGİSİ

Bir servis arabasını, bitkilerle doldurarak mobil bir sergi elde edebilirsiniz. Gerektiğinde bitkilerinizi güneşe veya gölgeye çekmek kolay olacaktır. Raflara farklı bitkiler ve teraryumlar yerleştirerek çeşitlilik sağlayabilirsiniz.

Servis arabası, By Pallette.

8. ÇİÇEK SAKSILARI

Toprak saksıları, kapı numaranızla dekore edip kapının önünde sergileyebilirsiniz. Hava şartlarına dayanıklı bir boya kullandığınızdan emin olun. Rakamları maskeleme bandı ya da sayı şablonlarıyla yapın.

9. ÇİÇEKLİK YAPIN

Eski emaye çaydanlıklarınızı, sürahilerinizi ve sepetlerinizi, hatta gömme lavabolarınızı balkonda çiçeklik olarak kullanabilirsiniz. Sadece dibine küçük çakıl taşları koyarak yeterli miktarda direnaj sağladığınızdan emin olun.

10. MASA ÖRTÜSÜNÜ KIRPIN

Bir masa örtüsünü kenarlarına kontrast renkler ekleyerek yenileyin. Masa örtünüzün enini ve boyunu ölçün ve farklı tonlarda dört şerit kumaş kesin (her kenar için bir tane), her kenar için biraz fazlalık bırakın ki köşeleri birleştirebilirsiniz.

11. BÜYÜK ÖLÇEKLER

Duvarınızın orta yüksekliğine kadar uzanan desenler çarpıcı bir etki yaratmanızı sağlayabilir. Zemin olarak açık pembe renkle başlayabilir, desen olarak dantel görünümünü verecek büyük stencil şablonları ve grift deseni vurgulamak için de kirli beyaz rengi kullanabilirsiniz.

12. ÜÇLÜ GRUPLAR HALİNDE ÇALIŞIN

Bir sanat eserine alternatif olarak, vintage görünümlü üç tane aynayı bir grup olarak asın. Tek sayılar çift sayılara göre daha iyi görünecektir. Aynaların yükseklikleri aynı hizada olmasın, kademeli bir şekilde yerleştirin fakat birbirine oldukça yakın dursun.

Akdeniz stili ev dekorasyonunda denizci stili= Rahat+sportif

https://www.evimdergisi.com.tr/denizci-stili-rahatsportif/