Hiçbir bahanesi olmadan evde eğlenmek

Rice 

Kış ile birlikte işe koyulmak, arkadaşlarla toplanmak ve bütün güzel olayları kutlamak hayatın bize sunduğu keyifler arasında...

Bir çok insan, bu arkadaş buluşmalarını, çok istediğiniz halde kendi evinizde yapmamayı tercih edebilirsiniz. Bahaneler saymakla bitmez: Evim henüz tamamlanmadı, istediğim kadar temiz değil veya doğru düzgün servis malzemelerim yok. Bu kadar yeter! Gelin bu yıl, sonunda bahanesiz alan yaratacağınız bir yıl olsun sizin için. Böylelikle arkadaşlarınızı ağırlayıp onlara mükemmellikleri için teşekkür edebilirsiniz. 
İşte bahaneleri yıkma listemiz:

Bir temizlik programı oluşturun.
Hazırlıksız buluşmalar için evinizin en azından düzgün olduğuna emin olun. 30 gün boyunca evinizi 20 dakika içinde nasıl temizleyebilirsiniz sorusu ve bir temizlik programı oluşturma üzerine yakınlarınızın yararlı tavsiyelerinden faydalanabilirsiniz.

Gerçekten istediğiniz ve ihtiyacınız olan servis eşyalarının bir listesini çıkarın.
İkinci el dükkanlarında ve indirimlerde gözlerinizi dört açın. Ya da yakın dostlarınızın ya da aile büyüklerinizin artık kullanmadıkları eşyalarını düşünebilirsiniz. Zaten bunların arkadaşlarınızı eğlendirmek için gerekli olmadığı konusunda anlaşalım. Aslında ihtiyacınız olan tek şey basit bir ihtiyaç listesi.

Servis seti, Beymen Home

Misafirler geldiğinde elinizin altında gelişigüzel kullanabileceğiniz bazı gereçler bulundurun.

Her zaman içecek ve kolay yiyeceklerde kullanacak küçük bir seti hazır bulundurmak iyi olur. Böylece bu toplantıları planlamayla ilgili çok fazla düşünmezsiniz. Habersiz gelen misafirler için hazırladığınız son dakika yiyecekleri için tarifleri ve gerekli malzemeler de her zaman elinizin altında olsun.~

Yapmayı düşündüğünüz birkaç “kendin yap” projesiyle uğraşın.
Dergimizde düzenli olarak verdiğimiz “kendin yap” projelerinden size uygun olanı seçin. Her zaman başarıyla sonuçlanan bu projelerle organize olun. Bazen hayal ettiğiniz gibi olmayan ancak yapmak zorunda olduğunuz projeler de olabilir, bu durum cesaretinizi kırmasın. 

Misafirlerinize yapmak istediğiniz tariflerin bir listesini yapın.
Böylelikle lojistik planlama gerektiren bir akşam yemeği partisi eğlenceli bir maceraya dönüşebilir. Değişik bir bakış açısı olduğu için ortada mahvetme korkusu olmaz ama tabi ki yemek bozulursa komik olur. Bu yüzden yemek yenilmeyecek gibiyse bir B planı yapın. Akşam yemeği partisi çaylakları için bu 5 öneriden bir sürü fikir üretebilirsiniz.

Evinizin hiçbir zaman tam istediğiniz gibi olmayacağını ama arkadaşlarınızın buna aldırmayacağını kabul edin.
Onlar yalnızca sizi görmek istiyorlar. Ve eviniz size olduğu kadar onlara kusurlu gözükmeyecek. Bu yüzden misafirlerinizi davet etmeden önce mükemmellik için beklemeyin.