Herkesi buluşturanlar!

Oturma odanızda sedir kullanma şansınız yoksa, 

L kanepeleri de tercih edebilirsiniz. L kanepe, Nota Mobilya.

Tüm aile bireylerini ve bazen de dostlarınızla sizi, etrafında toplamayı başaran ürünler ve mekanlar vardır. Sosyal  etkileşimi perçinleyen ve keyif katsayısını artıran bu ürünler konfor ve işlevleriyle de fark yaratır.

Oturma köşeleri
İkili ya da üçlü koltuklar gibi seçenekler yerine Osmanlı ya da eklektik stilde de sık sık karşımıza çıkan boydan boya sedirler kalabalık aileler ve sık misafir ağırlanan evler için ideal. Çünkü bu oturma ünitelerinde herkese yetecek kadar yer var…

Yemek odası
Tüm aile bireylerini etrafına toplayan ritüellerden biri de akşam yemekleri. Ayrıca özel günlerde pek çok konuğunuzu da yine yemek odasında ağırlıyorsunuz… Yemek odanızda yeterli büyüklükte bir masa olması, sandalyelerin yeterli sayıda ve konforlu olması, yemek odasının stilinin sosyal etkileşimi ve iştahı artırıcı nitelikte olması önemli. 

Ada üniteleri
Ada mutfaklar ya da ada mutfak üniteleri yemek hazırlama  yeme ya da sadece etrafında toplanabilmek için bile yeterli bir alan sağlar. Mutfağınızda yeterli bir alanınız varsa uygun bir planlamayla bir ada ünite yaptırabilirsiniz.

~

Alvhem Makleri

Mutfak ama nasıl?
Mutfağı da evdeki sosyalleşmenin bir parçası haline getirebilirsiniz. Amerikan tipi entegre mutfaklar, yemek yaparken dostlarınız ya da ailenin diğer üyeleriyle etkileşimi devam ettirebilmenizi sağlar. 

Lezzetler
Kimsenin hayır diyemeyeceği lezzetler, herkesi etrafında toplama konusunda en başarılılardan… 

Kestane keyfi…
Kömür ateşini bulmanız gerekmiyor, havalı pişirme özellikli gereçlerle kestanenin lezzetine doyamayabilirsiniz.
Actifry pişirici,Tefal.

Bu mevsimde barbekü?

Barbekü mevsiminin bitmesiyle, partilerin de biteceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Elektrikli ızgaralarla barbekü partilerine devam! 

Grillant elektrikli ızgara,
 Homend.

Bu köşe teknoloji köşesi

Akıllı TV’lerden sinema sistemlerine, müzik sistemlerinden oyun konsollarına kadar hayır diyemediğimiz şeyler var…

Bu TV akıllı!
Üç boyutlu seçenekleri, kolay internet erişimleri, uygulamalarının zenginliği ile pek çok aktiviteyi zevkle yapmanızı sağlayan yeni nesil Smart TV’ler eğlencenin merkezi.
Smart TV, Toshiba

Ev sinema sistemleri
Birkaç iyi film, iyi bir ev sinema sistemi bol kahkahalı bir sinema gecesinin baş kahramanı olmak için yeterli. 
Sound hub ev sinema sistemi, Philips.

Oyun zamanı
Evde bir oyun konsolu hem çocuklar hem de içindeki çocuğu yaşatanlar için olmazsa olmaz. Bu teknolojik oyuncak etrafında keyifli oyun geceleri düzenleyebilirsiniz.
Playstaiton, Sony.

DJ: Müzik seti
İyi bir müzik sistemi günün farklı saatlerinde 7’den 77’ye herkesi etrafına toplayabilir. Akşam sohbetlerinin, sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı… 
Everything but the box ses sistemi: 1.260 Euro, Extreme Audio.

İyi fikir

Her bir teknoloji aletine ait pek çok kumanda ortalığı çok karıştırıyorsa kumanda düzenleyiciler imdadınıza yetişebilir. 
Kumanda düzenleyici: 31,90 TL., www.buldumbuldum.com

Hızlı dekorasyon önerileri
• Doğası gereği herkesi etrafında toplayan evin en önemli bölümü oturma odasıdır. Bu sebeple burada yeterli düzeyde oturma ünitesinin olması oldukça önemli.
• Yemek odasında daha sosyal bir ortam yaratmak için dekorasyonda turuncu, sarı gibi sıcak tonlar tercih edebilirsiniz. Bu tonlar enerji verir, sosyal etkileşimi artırır.
• Özel bir günde, kalabalık bir davet sofrasında konuklarınızın iştahını kabartmak istiyorsanız sofrada kırmızı rengin hakimiyetinde bir dekorasyon stili tercih edebilirsiniz.