Herkes bu evde!

Aile büyükleri ve çocuklarla geniş bir aile oluşturduysanız, evinizi tüm jenerasyonların mutlu olacağı şekilde düzenlemelisiniz.

Birlikte düşünün: Tek başına bir ev satın almak çok pahalı. Ancak aile büyükleri sizinle yaşamaya başlayıp daha büyük eve ihtiyaç doğunca bunu karşılayacak maddi desteği onlardan sağlayarak gelirlerinizi birleştirebilirsiniz. Böylece herkes için bir odası olan eve taşınarak mutlu olabilirsiniz.
Avantajlar ve dezavantajlar: Küçük çocuklu, çalışan bireyler için aile büyükleriyle aynı çatı altında yaşamak işin en büyük artısı. Elbette ev işlerinin bir bölümünü paylaşmak da diğer avantaj. Ancak üç farklı kuşağın birlikte yaşadığı bir evde toleranslı olmaya, uzlaşmacı davranmaya ve biraz espri yeteneğine ihtiyacınız olabilir. Herkesin kendine ait alanı olan bir ev düzenlemekse en zoru. Öncelikli düşünmeniz gerekenler çocukların ve büyüklerin favori programlarını izleyecekleri iki televizyon odası ve yeterli sayıda banyo.
Bütçeniz zorlanmasın: Dekorasyon ve düzenlemeler için para harcarken bir kristal şeffaflığında net olmak ve herkesin onayını almak gerekiyor.
Daha büyük bir ev: Ev değiştirirken genç kuşağa ayrı bir bölüm yapabileceğiniz, bahçesi olan veya ayrı bir stüdyo ev gibi düzenleyeceğiniz evlere öncelik verin. Eğer bu mümkün değilse çatı katı ya da bodrum katı olan, daha sonradan kolayca dönüştürülebilecek daireleri değerlendirin.
Genişlerken dikkat: İki katlı bir ev ise zemin katında bir yatak odası bulunmalı. Hatta bunun banyolu bir oda olması yaşlılar için kullanışlı olur. Çoğu zaman merdiven çıkmakta zorlanacaklarını unutmayın.