Her stilin bir romantiği var

Minimal, etnik, vintage, retro ya da kır evi… Dekorasyon stiliniz ne olursa olsun, duygusal bir kişiliğiniz varsa çevrenizde romantik bir şeyler olması hoşunuza gidebilir.

İngiliz romansı
Romantizmin yükseldiği ay şubat. Ama bu masum ve naif duyguyu sadece yılın bir ayına sıkıştırmak yerine evin birkaç köşesine yerleştireceğiniz objelerle her zaman hatırlayabilirsiniz. Üstelik her stile göre bir şeyler bulmanız da çok kolay. Pembe yatak örtüsü ve halı, çiçekli mobilyalar, yeşil duvarlar ve zarif detaylar ile oda geleneksel İngiliz romantizmini yansıtıyor.

Seramik fincan: 
19,95 TL., MarksSpencer.

Marıe karyola: 2.430 TL., Kids by Fatih Kıral.


Etnik romantizm
Etnik ve yerel stillere romantizm eklerken aksesuarlardan yardım alın. Melek, yıldız ve çiçek figürleri her zaman romantik nüanslar katar. Ayrıca Japon bebek biblolar, kuş kafesleri, kağıt fenerler, hatta kimi Çin ejderhaları gibi yerel figürler de pembe renkli olduklarında etnik ama romantik özellikler taşır.

Dekoratif kafes, 
Zara Home.

Qu Guangci art piece biblo,
Haaz.

Bohem romantik
Bolca desen ve rengin hakim olduğu Bohem stilde romantizmi stilize çiçek motifleri, kırmızı ve parlak pembenin hakim olduğu renk temalarıyla sağlayabilirsiniz. Ancak dekorasyon temanızın ana rengini beyaz, üst tonlarını ise daha çok pastel renklerden tercih edin.

Tabak: 19,95-24,95 TL., 

fincan: 19,90 TL., 
Marsk&Spencer.

Sıcak romantik
Şömine önüne yerleştirilmiş peluş halı, yumuşacık bir battaniye ve sarıp sarmalayan yün dokularla kır evinin bu sıcacık atmosferinde ilave bir şeye pek ihtiyacınız yok gibi. Evin birkaç köşesine sevimli objeler yerleştirebilirsiniz.

El yapımı üç boyutlu duvar resimleri,
LaCote.

~Cesur romatizm: Avangart
Sıradışı bir dekorasyon anlayışınız varsa, belki biraz abartılı ve şaşalı  olabilir ama avangart mobilyalardan ilham alabilirsiniz. Büyük ebatlı bir yatak başı, iri kristal taşlı aksesuarlar, parlak dokulu kumaşlarla baştan çıkartan cesur mekanlar yaratabilirsiniz. 

Suite yatak odası, Evgör Mobilya.

Romatizmin doğal hali
Doğal tonların ve dokuların yaydığı romantik etkiye fazla bir ekleme yapmanız gerekmiyor aslında. Birkaç taze çiçek, denizi ya da ormanı çağrıştıran kokulu mumlar, ham ahşap objeler ve birkaç dal.

Love ahşap çerçeve:
29 TL., Park Bravo H
ome.

Kalp ahşap çerçeve:
24 TL., Park Bravo Home.

Kalp motifli peluş yastık: 84,50 TL., Mudo Concept.

Çiçek dalı desenli duvar kağıdı, Lot.

En romantik stiller: Vintage, provans
Romantik bir dekorasyon denince aklınıza klasik İngiliz gülleri, Fransız provans stilinin yumuşak keten dokuları ve hala popüler olan vintage stilinin beyaz lake detayları geliverir. Evet evde romantizm rüzgarları estirmek için uygulaması en kolay stiller bunlar. Pastel pembe, yeşil ve sarı çiçeklerin yaydığı sıcak ferah havayı, dokunduğunuzda yumuşacık ve doğal bir etki bırakan pamuklu ve keten tekstilleri, zarif iğne oyalarını ya da gül motifli beyaz lake bir aynanın, incili bir çerçevenin etkisi hiçbir şeyle yarışamaz.

Mat lake dolap,
All Baby Baby.

Provans stili dekoratif şişeler: 
(adet) 35 TL., Kuş Kafesi.

Vintage porselen tablo: 
119 TL., Gül Güler.

Love Forever albüm: 

24,50 TL., Mudo Concept.


~
Eklektik romantik
Kır evinin kürk ve ahşap dokusu, vintage stilin pembe rengi, barok stilin taşlı avizeleri, modern çiçek dekorları, bu liste böyle uzar gider. İçinde farklı stilleri barındıran eklektik dekorasyonda romantik karışımlar yaratmak hiç de zor değil. Çünkü her stilin en romantik ögesini seçerek bunları birlikte kullanabilirsiniz.

Mudo Concept.


Geleneksel romantikler
Hemen her stilde yer bulan çiçekler kullanıldığı ortamlarda geleneksel romantizmi yansıtır. İster modern, ister klasik olsun pembe ya da kırmızı çiçek motifli bir servis takımı sofrada romantik bir etki bırakır.

Seramik tabak:
29,95 TL., Marks&Spencer.

Saraylı romantizmi
Sarayların ihtişamlı havasını yansıtan bir dekorasyonda romantik dokunuşları fiyonklar, fırfırlı ve püsküllü tekstillerle sağlayabilirsiniz.

Kalp formlu sandalye:
525 TL., Kuş Kafesi.

Fransız kristali ayaklı sürahi, 

Gül Güler.

Minimal romatizm
Modern tarzın net ve yalın havasında romantik ortamlar yaratmak için metalik aksesuarlar, pleksi gibi şeffaf malzemeler ve özel tasarım objelerden yardım alınabilir. Kalp, melek ve yıldız figürlerini bu stilde de kullanabilirsiniz. Renkleriniz ise kırmızı, siyah ve beyaz varyasyonları olsun.

Onsjo çiçek formlu led avize: 
149 TL., İkea.

Campana Brothers tasarımı 
Nuvem serisi çelik vazo, Alessi. 

Her telden romantikler

Boncuklu peçete halkası:
9,95 TL., Marks&Spencer.

Pleksi ayaklı abajur:
195 TL., All Baby Baby.

Koku torbası: 46 TL.,
Gül  Güler.

Tafta kalpli yastık:
110 TL., Gül Güler.