ev-turu
ev-turu

Her köşenin başrolünde renk var

Son güncelleme:

Her köşesinden başka bir rengin bize göz kırptığı neşe dolu bir evdeyiz. Ev sahibesi Melek İçmeli, renklere olan tutkusunu, yaşam alanlarının her detayına yansıtmış.

3+1 EV 140 METREKARE

Dört kişilik İçmeli ailesi 140 metrekarelik bu evde kendilerine rengarenk bir dünya kurmuşlar. Üç oda bir salondan oluşan eve 2011 yılında taşınmışlar. “Muhit olarak her yere yakın olduğu için tercih ettik. Sahile, sevdiğim yerlere, E5’e ve en önemlisi aileme yakın” diye anlatıyor ev sahibesi Melek Hanım.

DUVARLARDA DUVAR KAĞIDI TERCİH EDİLDİ

Zaman içerisinde evde bir çok değişiklik yapmışlar. Melek Hanım duvarlarda özellikle duvar kağıdını tercih etmiş: “Duvar kağıdını ev dekorasyonunda çok seviyorum. Aydınlatma olarak her yere spot yaptırdım. Ve yerlerde kırmızı epoksi boya tercih ettim.”

Evi dekore ederken renkler ilham kaynağı olmuş. Bunun sebebi ise sahibesinin renk tutkusu: “Renkleri çok seven bir insanım. Hayatımın her alanında her renk vardır. Gerek kıyafetlerimde, gerekse evimde… Bu yüzden evimde de her renk olsun istiyorum. Hem şık, hem spor olmasını tercih ediyorum.”

HER RENK KULLANILDI

Mobilyalar ve duvarlarda bu sebeple hemen her renge yer verilmiş ve her odada farklı tonlar göze çarpıyor: “Kızımın odası pembe ağırlıklı, oğlumun odası siyah-gri-mavi tonlarında. Salonumda daha modern olduğunu düşündüğüm için sarıkırmızı-siyah-yeşil tercih ettim. Yatak odasında ise rahatlatıcı etkisinden dolayı tamamen beyaz mobilya kullandım.”

Evin dekorasyonu Melek Hanım’a ait: “Salonda sevgili arkadaşım Benan (@benonunblogu) yardımcı oldu. Diğer odalar ise benim ve sevdiklerimin fikirlerinin birleşimi oldu diyebilirim.”

OTURMA ODASI ÇOCUK ODASINA DÖNÜŞTÜ

Salon ailenin en küçük üyesi Ömer Alp aralarına katıldıktan sonra tamamen yenilenmiş. Oturma odası Ömer Alp’e oda yapıldığı için salon hem günlük, hem de misafirlerin kullanımına göre yeniden düzenlenmiş.

Salonda canlı renklere ağırlık verilmiş. Duvar kağıdı özel basım. Koltuklar, ort sehpa, TV ünitesi, masa, sandalyeler ve puf Benosaldekorasyon’a ait. Odak noktası halı ise bir Karabağ kilimi.

Ömer Alp’in odasındaki mobilyalar Archimommies marka. Oyun çadırı ise Happy Joy Kids.

Ayşe Nil’in odası renkleriyle dikkat çekiyor. Duvarlarda kağıt kullanılmış. Mobilyalar ise Ayşe Nil’in boyuna uygun ölçüde seçilmiş ve güvenlik önlemleri alınarak odaya yerleştirilmiş.

Odada oyun alanları da oluşturulmuş. Ayşe Nil’in minik oyuncaklardan oluşan küçük pastanesi de onlardan biri.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR FEVZİ ONDU