Haydi kapıya!

Yaz geldi, ilgimiz evlerin içinden çok dışına yöneldi. Hazır balkon ve bahçelere el atmışken evimizin giriş kısmını da birkaç basit fikirle hareketlendirip, canlandırsak nasıl olur?

Saksılara makyaj yapın

Plastik veya toprak hiç farketmez, saksılarınızı renklendirmek artık çok kolay. Yapı marketten, dış mekana uygun özellikte renkli boya alın. Önce açık renkteki boyanızla bir kat boyayın, birinci kat kuruyunca boyanın ikinci katını atın. Belirlediğiniz yerden bant yapıştırıp, ikinci renk için de kalan yerleri en az iki kat olarak boyayın. Bu şekilde en sıkıcı görünümlü plastik saksılarınızı bile canlandırabilirsiniz.

Högsten koltuk, Nastön minder, Sömnig yastık kılıfı, Ikea.

Halatla yeni bir şans
Eskiyen saksınızı halatla giydirmek ister misiniz? Nalbur veya yapı marketlerden alacağınız halatlarla saksılarınızı süsleyebilirsiniz. Silikonu saksıya dikkatlice sıkın ve sıktığınız yere halatı hemen yapıştırıp üzerine kısa bir süre bastırıp, sabitleyin. Bu şekilde bütün saksıyı halatla kaplayın, halatları birbirine çok yakın döşeyin, arada boşluk bırakmamaya özen gösterin. Tamamı bittikten sonra, kumaş boyası ile halatların iki sırasını boyayın.

HAZIRLAYAN NUR B. ANAÇ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR