Haydi bu gece bizde kal!

IKEA ile yaptığımız çalışmada İstanbul Maltepe’de Saime Bektaş’ın oturma odasına konuk olduk. Odada hem ev sahibi hem de misafirleri için keyifli bir alan oluşturduk.

Sizde IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

Tekli koltuk
Odanın bir köşesinde bir okuma alanı oluşturuldu. Buraya koltuk, sehpa ve dergilik konuldu. Poang koltuk, Ikea.


IKEA iç mimarı Doğuhan Sevim, bu ayki talihlimiz Saime Bektaş’ın zamanının çoğunu geçirdiği küçük oturma odasını planlarken ihtiyaçlarını ve organize yaşam önceliğini göz önüne aldı. Saime Hanım’ın yoğun iş ortamından döndükten sonra zamanın çoğunu geçirdiği bu odayı kendi beklenti ve ihtiyaçlarına göre organize edildi. Oda planlanırken fonksiyonlara ayrılarak dinlenme, TV, okuma ve çiçeklerin sergilenebileceği ayrı alanlar oluşturuldu.
Okuma köşesinde ev sahibinin hobileri arasında olan fotoğraflara yönelik bir köşe oluşturuldu. Kitap okumayı çok seven ev sahibi için TV ünitesinin orada kitaplar için de raflarla bir depolama alanı oluşturuldu. Odanın dar olmasından dolayı orta sehpa yerine koltuğun hemen yanına raf monte edilerek kumandaların  toplandığı ve televizyon izlerken kahve içilebileceği bir planlama yapıldı.

Raf sistemleri
Televizyonun olduğu bölümde ekstra raflarla depolama alanları yaratıldı. Lack raf, Expedit camlı kapak ek ünite, Ikea.

Duvara sticker
Dekoratif yapışkanlar ile kanepenin olduğu köşeye farklı bir hava katıldı. Mossen sticker, Ikea.