hayat-eve-sığar-uygulaması
hayat-eve-sığar-uygulaması

Hayat Eve Sığar uygulaması nasıl indirilir? Türkiye’nin neresinde koronavirüs riski daha fazla?

Hayat Eve Sığar uygulaması Sağlık Bakanlığı tarafından konumunuz ve yakınlarındaki risk durumunu gösteren ücretsiz bir uygulama. iOS ve Android telefonlara AppStore ve PlayStore üzerinden kolaylıkla indirilebilen uygulama oldukça güvenli.

TÜRKİYE GENELİ KORONAVİRÜS YOĞUNLUĞU HARİTASI

İlk olarak eviniz ve yakın çevresindeki risk haritasına ulaşılabilirken, artık uygulamada Türkiye genelindeki koronavirüs yoğunluğu haritası görülebiliyor.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NEDİR?

Uygulama evde izolasyon, Koronavirüs (Covid-19) enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluk oranlarını gösteriyor.  Ayrıca eklediğiniz yakınlarınızın sağlık durumu, temel ihtiyaç ve sağlık hizmetlerinin konumları gibi bilgileri size ulaştırıyor.

Ayrıca uygulama anlık olarak online COVID-19 testi yapmanıza da olanak tanıyor.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASINA NASIL KAYIT OLUNUR?

Kayıt olmak için telefon numaranız, TC kimlik numaranız ve Sağlık Bakanlığı tarafından telefonunuza gönderilecek bir kod gerekli. Daha sonra aile sekmenize aile bireylerinizi de ekleyerek durumları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI ÜCRETLİ Mİ?

Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan Covid-19 risk durumu haritasını gösteren Hayat Eve Sığar uygulaması ücretsizdir.

Hayat Eve Sığar

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İNDİR

Evinizin yakınlarındaki enfekte yoğunluğunu görebileceğiniz Hayat Eve Sığar uygulamasını aşağıdaki linklere tıklayarak iOS ya da Android telefonunuza indirebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar uygulaması Android indir

Hayat Eve Sığar uygulaması iOS indir

Uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzda herhangi bir VPN uygulamasının açık olmadığına emin olmalısınız. VPN uygulaması konumunuzu farklı bir ülkede gösterebilir, bu da uygulamanın doğru çalışmamasına neden olabilir.

SAĞLIK HİZMETLERİ VE TEMEL İHTİYAÇ LOKASYONLARINI BU UYGULAMADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Uygulama Koronavirüs enfekte haritasının yanı sıra yakınınızdaki sağlık hizmetlerinin (eczane, hastane vs.) ya da metro, market zincirleri, duraklar gibi temel ihtiyaç lokasyonlarını da yerini gösteriyor.

HAYAT EVE SIĞAR AİLEM BÖLÜMÜ NASIL KULLANILIR?

Uygulamada yer alan Ailem bölümü, telefonunuzdaki rehberden yakınlarınızı eklemenize olanak tanıyor. Ancak aynı şekilde numarasını kayıt ettiğiniz kişilerin de uygulamaya sahip olması gerekiyor. Yakınlarınız uygulamayı indirip kayıt olduktan sonra sizin gönderdiğiniz takip isteğine onay vermeli.

Daha sonra konum bilgilerini görebilir, anlık olarak risk bölgesinde olup olmadıklarını takip edebilirsiniz.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI GÜNCELLENDİ

Sağlık Bakanlığı, “Hayat Eve Sığar” uygulamasına güncelleme getirdi. Buna göre, sadece yakın çevremizdeki değil, diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarını da görebiliyoruz.

Sokağa çıkma yasağında nereler açık olacak? Yasak ne zaman başlıyor?

https://www.evimdergisi.com.tr/sokaga-cikma-yasaginda-nereler-acik-olacak-yasak-ne-zaman-basliyor/