Maxim, Stosa Mutfak.

Hayalinizdeki mutfağı indirimde bulun

Mutfağı yenilerken hayal edilenle bütçeyi denkleştirmek için çok çaba sarf edilir. Oysa doğru sorular sorup uygun adreslere giderek bu sorunu zorlanmadan da çözebilirsiniz.

ÖNCE BİR PLANINIZ OLSUN
İşe başlamadan önce herşeye hazırlıklı olursanız total fiyattan kapak ve renk seçimine, yerleşimden aksesuarlara kadar süreci istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Bunun için planlı olun, ihtiyaçlarınızı öncelik sırasına dizin. Ancak hepsinden önemlisi pek çok firmanın ve özellikle de yapı marketlerin teşhir değişim dönemleri ve indirimlerini takip edin. Mevsim değişimlerinde ya da yılbaşı, anneler günü gibi özel günlerde bazı markaların promosyon satışları da olabiliyor. Bunları bilirseniz mağazaları önceden gezerek fikir sahibi olursunuz. Elbette mutfağın ölçüleri doğrultusunda bir yerleşim planlamayı da unutmayın.
Not: Eğer satışlardan önceden haberiniz olursa aldığınız mutfağı servis ekipleri yoğunlaşmadan monte ettirebilirsiniz.

DOĞRU SORULAR SORUN
İndirimde mutfak satın almak doğru mu? Bütçenizi akıllıca korumak için evet. Örneğin mutfağınızı bir ya da iki üniteyle genişletmek istediğinizde aldığınız mağazada indirim varsa bunu kaçırmamış olursunuz. Eğer yüksek maliyetli bir kapak modeli beğeniyorsanız indirimde hesaplı yoldan satın almış olursunuz. Bu sadece dolaplar için değil, ankastre cihazlar, tezgah ve diğer aksesuarlar için de geçerli. Üstelik pek çok markada mutfak aldığınızda cihazlar, eviye ve tezgah için ekstra indirimler yapılıyor.

ORTALAMA NE KADAR TASARRUF EDİLİR?
Bu almayı düşündüğünüz mutfağa göre değişir. Ama her koşulda yeni bir mutfağın satış fiyatına göre yüzde 60-70 arasında bir tasarruf etmek mümkün. Pakete dahil olan ekstra ve bonuslar hariç.

İNDİRİM ÖNCESİNDE NE YAPMAK LAZIM?
Mutfağın ölçülerini alın, bir krokisini çizin ve olası indirim yapabilecek mağazaları dolaşın. Beğendiğiniz markaların satış elemanı veya mutfak uzmanından bir randevu talep edin. Böylece kalabalığa kalmamış olursunuz. Gitmeden önce olabildiğince netleşin. Özellikle de stil ve renk konusunda. Eğer böyle bir vaktiniz yoksa mutfak ve banyoları 3D planlayan siteler ve programlar da mevcut.

BAŞKA NELERE KARAR VERMEK GEREKİR?
Mutfağınızı gözden geçirin ve mevcut halinde çok kullanılan ve hiç kullanılmayan modülleri not edin. Ayrıca gündelik yaşamda sürekli elinizin altında durmasını istediklerinize kolayca ulaşabiliyor musunuz kontrol edin. Hatta boyunuzu hesaba katın ve hangi yüksekliğin sizin için ideal olduğuna bakın. Ayrıca standart dışı bir yerleşim düşünüyorsanız özel üretim gerektirecek olanları ana bütçeden ayrı tutarak listeleyin.

TÜM MUTFAĞI YENİLEME ŞANSI YOKSA, ÖNCELİK NELER OLMALI?
İndirimde en uygun seçenekler elektrikli cihazlarda, eviye ve bataryalarda sunuluyor. Özellikle solo cihazlar çok sık tercih edilmediğinden bu ürün gamında seri sonu ürünleri oldukça hesaplı. Eğer küçük bir mutfaksa ya da evden zaten taşınmayı düşünüyorsanız kitchenette tipi kompakt sistemlere göz atın. Sadece kapak değişimleri ya da tezgahı yenilemek de mutfağın havasını tazeler. Ayrıca menteşe ve iç aksamlarda da iyi indirimler var.

Pierina mutfak, Kelebek Mutfak.