Harabe haldeki mutfağın muhteşem dönüşümü! Önce-sonra

Son güncelleme:

Emlak piyasası dünya genelinde çok hareketli ve bu rekabetçi ortamda ev almak isteyenler bazen evi yalnızca online olarak inceleyip direkt satın alabiliyor. Bu durumlarda beklenmedik sürprizler de kaçınılmaz oluyor.

HGTV’nin “Flip or Flop ” programının yakın tarihli bir bölümünde, Tarek El Moussa ve Christina Haack isimli çiftin bu şekilde bir ev alması konu edinildi. Ev, düşündüklerinden çok daha fazla tadilata ihtiyaç duyuyordu. Ancak yapılan çalışmalar sonrası, gerçekten bu evi almalarına değdi.

İlk adım mutfak ile yemek masasının yerleştirileceği alanın arasında bulunan duvarı yıkmak oldu. Alana bol miktarda depolama alanı içeren dokuz metrelik bir mutfak adası yerleştirmeye karar verdiler. Haack, beyaz tezgahlar ve onlarla uyumlu olacak koyu renkli dolaplar tercih etti. Siyah beyaz tezgah arası fayanslar, renk geçişini dengeledi. Tüm bu yeniliğe yeni boyanmış beyaz duvarlar ve hafif ahşap zemin de eklenince ortaya muhteşem bir mutfak çıktı.

BANYO DA YENİLENDİ

Ancak evde yenilenmesi gereken tek alan mutfak değildi. Banyo da en az mutfak kadar yenilik istiyordu. Klozet oturağı kırılmış, makyaj masası hasar görmüş ve mekanın genel tarzı eskimişti. 

Banyo için de ilk adım modern bir duş başlığı içeren cam köşe duşakabini oldu. Daha sonra yepyeni banyo armatürleri takıldı. Siyah beyaz lavabo değiştirildi, karolar yenilendi. Artık banyo da çok şık görünüyor. İşte yeni hali…

Harabe haldeki bir evin mükemmel dönüşümü: Öncesi ve sonrası