Hangisi senin?

Klasik zarafet, naturalist ya da kuzeyli provans… Ailecek ya da dostlarla oturacağınız sofranın teması hangisi?

Klasik zarafet
Çarpıcı renkleri koyu renk bir fon üzerinde kullanmak sofranızda çok güçlü bir etki yaratmanızı sağlar.

Yemek takımı, kelebek desenli mumlar, altın sarısı salata servisi (2’li), karaf, gold kapaklı kase, peçeteler, suplalar, Beymen Home. Altın sarısı çatal-bıçak servisi, Bernardo. Narlar, siyah ferforje mumluklar, gold süslemeli kadeh ve su bardakları, Paşabahçe. Masa, sandalyeler, Mudo Concept. Masa örtüsü olarak kullanılan kumaş, Ikea. Masanın ortasındaki aranjman, Inside Flowers & Events.

Bereketin simgesi narlarla masa ve tabaklarınızı süsleyin
Aranjman, Inside Flowers&Events.

Çiçeklerin ön planda olduğu bir sofrada egzotik kuş figürleriyle dramatik bir etki elde edebilirsiniz.
İsim kartı, Ikea.

Altın sarısı servis ve aksesuarlar çarpıcı bir etki elde etmenizi sağlar.
Servisler, Beymen Home.

 

Naturalist yaklaşım
Geleneksel yılbaşı sofralarından sıkıldıysanız biraz farklılık iyi gelebilir. Ham ahşaplar ve doğal malzemelerle az bir bütçe ile çarpıcı etki elde edebilirsiniz.

Masa, sandalyeler, yapay sukulentler, Mudo Concept. Hasır halı, Ikea. Dekoratif balkabağı, kozalak, kirpiler, Yargıcı Homeworks. Supla, yemek tabağı, kadeh, Amerikan servisler, seramik mantarlar, karaf, baykuş, ahşap kuş, Paşabahçe. Turuncu saplı çatal-bıçak servisi, Güral Porselen. Nakışlı peçeteler, Beymen Home.

Sincap, Yargıcı Homeworks.

Masanızın dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarları mutlaka satın almanız gerekmez. Bazen evde elinizin altındakileri de değerlendirebilirsiniz. Ceviz, kestane gibi yiyecekler de pekala dekoratif amaçlı kullanılabilir.

Kuplu meşrubat bardakları, Mudo Concept. Mum ve yılbaşı süsleri, Ikea.

Kırmızı-beyaz ve provans
Provans stilinin sıcaklığını hiçbirimiz inkar edemeyiz. Biraz İskandinav tarzı aksesuarlarla zenginleştirerek bu stili yılbaşı sofranıza uyarlayabilirsiniz.

Pötikareli ve puantiyeli runnerlar, ağaç desenli mutfak önlüğü, yuvarlak suplalar, bardak altlıkları, mutfakstilim.com. Sandalyeler, kokinalar, Mudo Concept. Peluş çelenk, beyaz cam kasede mumlar, servis tabakları, çatal bıçak servisleri, kalp formlu asılabilir süsler, muffin kabı şeklindeki galvaniz asılabilir süsler, dantel detaylı toplar, kurulama bezi, beyaz sürahi, Ikea. Kuşlu kaseler, vazo, kalpli kaplar, domates formlu tuzluk-biberlik, kırmızı mini çiçekler, kadehler, ev şeklindeki peçetelik, kroşe sepet, Paşabahçe.


Sürahi, Paşabahçe. Ekoseli kumaş, Ikea.

Ağaç şeklindeki şekerler sizce de yeni bir yıla girerken sofranızı tatlandırmaz mı?
Şeker, Papabbuble. Ev şeklindeki mumluklar, Paşabahçe.

Baston formundaki şeritli şekerleri bir kurdele yardımıyla sırt sırta bağlayarak masanızda isim standı olarak kullanabilirsiniz.
Şekerler, Papabubble.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR AHMET GÜL/PTS YAPIM ASİSTANI BİLGE CANDAN YILMAZ