Hangisi senin sofra stilin? 3 farklı stil: Klasik, naturalist, provans

Son güncelleme:

Klasik zarafet, naturalist ya da kuzeyli provans… Ailecek ya da dostlarla oturacağınız sofranın teması hangisi?

KLASİK ZARAFET STİLİ

Çarpıcı renkleri koyu renk bir fon üzerinde kullanmak sofranızda çok güçlü bir etki yaratmanızı sağlar.

Masanın ortasında boydan boya çiçek aranjmanıyla bir bahçe etkisi elde edebilirsiniz. Bu aranjmanla masanız, az aksesuar kullansanız bile zengin görünecektir.
Çiçeklerin ön planda olduğu bir sofrada egzotik kuş figürleriyle dramatik bir etki elde edebilirsiniz.
Aksesuarlarınızı isimlik olarak kullanabilirsiniz. Altın sarısı servis ve aksesuarlar çarpıcı bir etki elde etmenizi sağlar.

NATURALİST YAKLAŞIM

Geleneksel yılbaşı sofralarından sıkıldıysanız biraz farklılık iyi gelebilir. Ham ahşaplar ve doğal malzemelerle az bir bütçe ile çarpıcı etki elde edebilirsiniz.

Masanızın dekorasyonunda kullanacağınız aksesuarları mutlaka satın almanız gerekmez. Bazen evde elinizin altındakileri de değerlendirebilirsiniz. Ceviz, kestane gibi yiyecekler de pekala dekoratif amaçlı kullanılabilir.

KIRMIZI, BEYAZ VE PROVANS

Provans stilinin sıcaklığını hiçbirimiz inkar edemeyiz. Biraz İskandinav tarzı aksesuarlarla zenginleştirerek bu stili yılbaşı sofranıza uyarlayabilirsiniz.

Yılbaşı ya da kış çiçekleri diye andığımız kokinaların taze ya da yapay olanlarına masanızda yer verebilirsiniz. Onlarsız olmaz!

Halihazırdaki sürahi ya da vazoları ekoseli bir kumaş şeridi ya da fisto ile süsleyerek onlara yılbaşına uygun bir kostüm dikebilirsiniz.

Ağaç şeklindeki şekerler sizce de yeni bir yıla girerken sofranızı tatlandırmaz mı?

Baston formundaki şeritli şekerleri bir kurdele yardımıyla sırt sırta bağlayarak masanızda isim standı olarak kullanabilirsiniz.

Yılbaşında doğa ve doğallık, sofralarınızda ve hediyelerinizde olsun

Küçük alanda keyifli yılbaşı sofrası hazırlandı