Halkalı’da 125 m2’lik apartman dairesine konuk olduk

Son güncelleme:

Ahşabın sıcaklığı, mavinin dinginliği ve kahverenginin zamansız sadeliği, samimi ve sıcak köşelerde buluşuyor.

Halkalı’daki 125 metrekarelik apartman dairesi Yeliz-Umut Aras ve oğulları Arda’nın kozası. 4 yıl önce bu eve taşınan aile, burayı site içinde olduğu için tercih etmiş. Eve taşındıklarında ilk yaptıkları duvardaki damask desenli duvar kağıdını söküp bu alanı griye boyatmak olmuş. Yeliz Hanım evinin dekorasyonunu yaparken ilham kaynağı dekorasyon dergileri olmuş. Salonunda mavinin dingin huzuru ile kahverenginin zamansız sadeliğini birleştirmiş.

SALON VE MUTFAK DEKORASYONU

Salonda mavi, gri, kahverengi, beyaz gibi farklı renkler bir arada kullanılarak bir uyum yakalanmış.Kütüphane özel olarak yaptırılmış. Halı @patchwork_hali, masa, sandalye ve orta sehpa Tuna Ev.

Mutfak Yeliz Hanım’ın zamanının önemli bir bölümünü geçirdiği bir alan. Duvardaki ahşap objeler onun el emeği.

Balkonda sıcak ve samimi bir ortam yaratılmış. Bu mekan uzun sohbetlerin edildiği, kahve keyiflerinin yapıldığı bir yaşam alanına dönüştürülmüş.

ÇOCUK ODASI VE YATAK ODASI

Çocuk odasında rahatlık ön planda tutularak, işlevsel mobilyalar seçilmiş. Evdeki eski bir tablo kara tahta boyasıyla yenilenerek bu odada kullanılmış. Mantar pano sıradanlıktan kurtarılarak notluk haline dönüştürülmüş. Bu sayede Arda için ders çalışmak daha eğlenceli bir hale gelmiş. Ev sahibesinin bu odada en sevdiği eşyalardan biri olan dekoratif merdiven @ maviagackakan’dan alınmış. Masa, sandalye ve kitaplık ise Ikea’dan.

Yatak odasında karyola İnegöl Rendi Mobilya, dev örgü battaniye @ dfn_bouitique, masif tepsi @eqru.concept, duvardaki tablolar @bysevildemir’den alınmış.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU