Güz romantikleri

Sonbahar kış sezonunun stil ipuçları yalın ve optimist bir romantizmden yoğun renkli ve dokulu egzotik stillere uzanan geniş bir yelpaze sunuyor.

Güz mevsiminin duygusal ve içe dönük ruh yapısı depresif bir hal yaratsa da bu defa kendimizi uçsuz bucaksız gökyüzüne bırakmışçasına romantik, diğer yandan gündelik yaşamın gerçeklerinden uzaklaşacak kadar renkli, egzotik bir sezona merhaba diyoruz. Sonbaharın stil eğilimlerini anlamak için birkaç anahtar kavrama dikkat: Kuraldışı formlar, fırça darbesi efektleri, kişiselleşmek, totem efsanesi, özanlatım, kes&yapıştır ve Memphis Design. Tüm bu kelimeler bize duygulara hitab eden renkler ve dokular eşğlinde geçmişle gelecek arasında köprü kurabileceğiniz, yumuşacık bir sonbahar vaad ediyor.

MERMER EFEKTLERİ 2016 sonbaharının öne çıkan malzemesi pahalı ve şaşalı mermeri önce küçük dokunuşlarla kullanın veya bu efekti veren daha hesaplı ürünler tercih edin.
lenebjerre.com


BÜYÜKANNENİN ÇİÇEKLERİ
Geçmişin izlerini taşıyan, anneannelerimizin çeyizlerini süsleyen bol nakışlı iri çiçek desenlileri kullanmaya tam gaz devam. Öyleki kocaman bir kanepeye örtü ya da geniş pencereye perde olabiliyor. Yine de güz romantizmini elden bırakmamak için pastel renkleri toprak tonlarıyla buluşturarak, bu yıl da yükselişini sürdüren “nude” efekti yaratın.
Rash Home Vision VII duvar kağıdı, HannaHome

MAT FİNİŞLER Geçen yılın metalik efektleri bu sezon da devam ediyor. Ancak bir farkla. Parlak yerine mat yüzeyler tercih ediliyor. Okside metaller romantik sonbahar havasına nostaljik detaylar eklerken, mat finişler yeni İskandinav stilini vurguluyor. Not: Parlak metalikler kış aylarında favori olacak gibi.
Elena kanepe, Enza Home.

DAHA AZ TEKNOLOJİ Her geçen gün gelişen teknolojik sistemler bütünü yaşam alanlarına hakim. Ama aile içi iletişimi kısıtladığı ve aynı çatı altında ama ayrı yaşamaya başlanan ev ortamında ana yaşam alanlarını mümkün olduğunca teknolojiden uzak, yalın ve yüzünü doğaya dönük ürünlerle döşemek yılın en önemli düsturu olacak gibi.
Berlin sofa, Doğtaş.