Günümüz banyoları için stil önerileri

Son güncelleme:

Hayalinizdeki banyoyu planlamak hatta baştan mı tasarlamak istiyorsunuz? Bu yıl banyo eğilimlerini su verimliliği, SPA deneyimi, kompakt modüller oluşturuyor.

BANYODA EGE ATMOSFERİ

Marin tarzında bir banyo atmosferi yaratmak için öncelikle mekanın geniş ve havadar olması şart. Akdeniz stilini yansıtan mavi-beyaz ve kırmızı tonları ile olmazsa olmazlar arasında. Taş duvarlar, cilasız mermerler ve hasırları da unutmayın. Tekstilde tercihinizi ketenden yana kullanın. Duvarlarınıza asacağınız çiçek ya da manzara tabloları da size ilham verecektir.

GÜNE ENERJİK BAŞLAYANLAR İÇİN BANYO DEKORASYONU

İşe renk seçimi ile başlayın. Banyo duvarlarınızı renkli ve desenli duvar kağıtları ile kaplayarak banyonuzda hoş bir değişiklik yapabilirsiniz. Kırmızı, sarı, turuncudan oluşan sıcak renk grubundan seçeceğiniz bir rengi baskın olarak kullanmaya çalışın. Banyo fayanslarını ve yer karolarını renkli seçmeniz halinde aksesuarlarınızı sade ve düz renklerde seçmeniz daha doğru olacaktır. Tam tersini seçmeniz durumunda; renkli havlular, çizgili duş perdeleri, tablo gibi küçük harcamalar yaparak banyonuzu şıklaştırabilirsiniz.

RUSTİK & COUNTRY STİLİ BANYO DEKORASYONU

Kır yaşamını hissettiren banyolar iş stresi, kalabalığın gürültüsünden uzaklaşmak için birebir. Bu stilin temel özellikleri uygulandığı takdirde bu duygusal havayı elde etmek elimizde. Burada önemli olan mekanın ana renginin beyaz olması. Banyo dolaplarının da beyaz olmasına dikkat edin. Ekru ve mavi tonlarını da aksesuar seçimlerinde kullanılabilirsiniz. Aslan ayaklı küvetler de bu tarz ile özdeşleşmiş durumda. Porselen, cam eşyalar, seramik sürahiler, keten ve danteller de rustik tarzın vazgeçilmezleri arasında.

LÜSK TEMALI BANYO DEKORASYONU

Günümüzde klasik stil kendine modern stil katarak ergonomik ve rahat çözümler sunuyor. Modern klasik bir banyo atmosferi yaratmak istiyorsanız işe ışıltılı altın, gümüş tonlarında mozaikler, parlak seramikler, bakır kaplamalar seçerek başlayın. Mobilyaların formlarını klasik, malzemelerini ise modern seçin. Örneğin; modern lavaboya klasik ayna…

MİNİMAL STİLDE BANYO DEKORASYONU

İşlevselliği ve sadeliği bir arada sunan mobilyalar seçin. Bu mobilyaları parlak fayanslarla kombine edin. Gelecek zamanın ruhunu yansıtan armatürler bu tarzın en büyük destekçisi. Masaj etkisi yapan küvetler, adeta duvar üzerinde yüzer gibi duran tezgahlar, dolap üniteleri ve boy dolapları, maksimum hijyen, kusursuz konfor sağlayan elektrikli klozetler şık ve teknolojik görüntüleri sayesinde minimal tarzın yansıtıcısı olarak görülüyor. Ayrıca banyolara estetik bir görünüm sağlayan banyo radyatörleri ile de ortamda gösterişli bir etki yaratabilirsiniz.

ZEN BANYOLAR

Bir bahçeyi banyoya taşıyormuşsunuz gibi düşünün. Dolayısıyla ahşap, bambu eşyalara, doğal taşlara ve gün ışığına banyoda yer verebilirsiniz. Zen stili banyo dekorasyonunda yumuşak renkler ve doğal tonlar kullanmaya çalışın. Fazla öne çıkacak, parlak renklerde aksesuarlar kullanmaktan kaçının. Mümkün olduğunca doğal malzemeden üretilmiş ürünleri tercih edip aksesuarlarda aşırıya kaçmamalısınız. Banyonuzda yeşil bitki alanları oluşturabilirsiniz. Pencerelerde bambu jaluziler kullanarak doğal ışığın mümkün olduğunca içeriye yansımasını sağlayabilirsiniz. Bu banyoda kokulu mum, sabun ve tütsülerle kendinize zaman ayırın.

İç Mimar Cansu Duman

Banyoda deniz havası estirmenin kolay ve düşük bütçeli yolları

Banyoyu elden geçirme vakti geldiyse bu önerilere dikkat