Güneş içeri girsin!

Son yıllarda evde yaşam kalitesini artırmak ve ruhsal açıdan daha olumlu hissetmek için sıkça başvurulan bir çözüm de dekorasyonda aydınlık güneş renklerine yer vermek.

Parlak ışığın tüm nimetlerinden faydalanmak için siz de evinizde paletin sarıdan turuncu ve maviye uzanan deniz ve güneş renklerine yer açın.

Kullanırken:
• Banyo ve mutfakta renklerin tazeliğini öne çıkartmak için beyazla kombinleyin.
• Altın tonları ve gri, salon ve oturma odasında geleneksel ama çağdaş bir hava yaratır.
• Sarı çizgili, çiçekli, doğa ya da geometrik desenli duvar kağıtları antreyi aydınlatır.
• Parlak renkleri kullanırken desenleri sadece duvar kağıdı ve birkaç tekstilde uygulayın. Geri kalan her şeyi düz ve sade bırakın.
• Tüm aydınlık renkleri bir arada kullanmak yerine iki renk seçin ve ahşap gibi doğal veya parlak lake  dokularla kombinleyin.

Bu renklerle deneyin…
Siyahla: Siyah veya koyu kızıl kahveyle dramatik, avangart bir etki yaratır. Stil ise desen seçiminize göre değişir. Üç boyutlu geometrik desenler retro veya minimal. Çiçek motifleri ise daha klasik stiller oluşturur.
Yeşille: Aydınlık ve parlaklık kazandırarak ferah ve dinamik bir atmosfer yaratır. Kır evi stilini seviyorsanız yeşil tonları ekleyin. Ancak aşırıya kaçarsanız seksenlerin yoğun botanik havasından kurtulamazsınız.
Metalik renklerle: Metalik renklerle kullanarak modern ve kuzeyli bir ruh katabilirsiniz. Gümüşi renkler, parlak krom ve bakır tonlarıyla sofistike ve şık kontratlar yaratılabilir.