Günden geceye yemek odası

Özel bir davet ya da geniş bir aile buluşması öncesi evde dekoratif değişiklikler yapmaya hazırlanıyorsanız yemek odanızı da geceye hazırlamak için pek çok alternatif uygulayabilirsiniz. Biz klasik bir yemek odasından yola çıktık ve neler yapabileceğinizi listeledik.

Minderler: Ahşap sandalyeleri minder ya da yastıklarla rahat oturulur bir hale getirebilirsiniz. Unutmayın aile veya kutlama gibi uzun soluklu akşam yemeklerinde masadan hemen kalkılmayacağından konforlu bir oturum sağlık açısından önemli. Bu yüzden konukların rahat edeceği minder ve sırt yastıkları bulundurun.
Tamamlayıcılar: Büyük davetlerde sürekli mutfağa gidip gelmemek için bir servis sehpası veya konsolunuzu ekstra tabak, bardak ve servisler için ayırabilirsiniz. Ayrıca içecek şişeleri, sofradan kaldırdığınız ama hala yenebilecek aperatifler, ekmek sepeti gibi gerekli şeyler için de bu alan oldukça işlevsel. Konsolun bir kısmını ise dekoratif objelerle süsleyerek konsepti tamamlayın.
Aydınlatma: Uzun süre masada oturulduğunda doğru aydınlatma kullanmak gerekiyor. Masa üzerine direkt yerine ışığı tavana yönlendiren ve mekanın tümünü dolaylı olarak aydınlatan avize seçeneklerini değerlendirin.
Halı: Halı değişimi yaparken renk, mobilya ve dekorasyon stilini göz önünde bulundurun. Koyu ceviz mobilyalar için açık renk ve hafif desenli halılar tercih ederek mobilyanızın öne çıkmasını sağlarsınız. Beyaz ve daha yalın formlu bir dekorasyonda düz ve halı koyu renkli olabilir.
Masa süsleri: Sofraya yerleştireceğiniz kollu şamdanın etrafını verdiğiniz yemeğin temasına uygun süslerle destekleyin. Mevsim sonbaharsa tarçın çubukları, kuru yapraklar kullanabilirsiniz. Üzüm dalları, armut ve elma dilimleri, biraz ceviz ve peynir çeşitleriyle de yenebilir süsler yapmak mümkün.

FOTOĞRAF: www.potterybarn.com
ÜRÜNLER: Gravel Home el işi yastıklar, Orfe Tekstil. Milton konsol, Laura Ashley. Cane avize, Mudo Concept. Eyvan serisi Peri antibakteriyel halı, Atlas Halı. Beş kollu şamdan, Tepe Home
.