Gördüğünüz en küçük ev olabilir: En az 50 bin sterline (930 bin TL) satılacak

Son güncelleme:

Londra’daki 7 metrekareden küçük bu daire en az 50 bin sterline (yaklaşık 930 bin TL) açık artırma ile satışa çıkacak! Kentin Lower Clapton semtindeki Viktorya mimarisiyle yapılmış bir binadan dönüştürülen apartmandaki daire çok küçük.

Dairede, lavabo, duş, tuvalet, mikrodalga fırın ve yatak gibi temel gereksinimlerin çoğu var ancak alan çok dar ve mutfak yok.

Ana oda, oturma odası, yatak odası ve yemek alanının birleşiminden oluşuyor. Odada dolabın, rafların ve mikrodalganın üzerine yerleştirilmiş bir yatak bulunuyor ve oda bundan ibaret. Odada ayrıca tek başına duran bir lavabo ve üzerinde depolama alanı yer alıyor.

Banyoda ise duşakabin bulunmuyor. Duş başlığı tuvaletten birkaç santimetre uzaklıkta. Banyosunda duşakabin yok ve duş başlığı tuvaletten sadece birkaç santimetre uzakta duruyor.

7 metrekareden biraz küçük olan bu mikro dairenin fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılmasının ardından, pek çok kullanıcı evin boyutuna ve mikrodalganın bulunduğu alanın tuhaflığına işaret etti.

MİNİMUM AÇILIŞ TEKLİFİ 50 BİN STERLİN

Daire için 22 Şubat itibarıyla teklif verilebilecek. Minimum açılış teklifi ise 50 bin sterlin olarak belirlendi.

Halifax Bankası’nın 2020 tahminlerine göre Londra’da ilk evini alanların ödediği ortalama asgari konut kredisi peşinatı 130 bin sterlin (yaklaşık 2,4 milyon TL) civarında. Bu açık artırmada belirlenen fiyatsa bu miktarın yarısından daha az.

Aralık 2021’de Londra’daki ortalama ev fiyatları 521 bin sterlinle (yaklaşık 9,7 milyon TL) rekor seviyeye ulaşmıştı.

MİKRO DAİRELER YAYGINLAŞIYOR

Londra merkezli anket firması Barnes and Barnes’a göre genç profesyonellere yönelik mikro daireler şehirde giderek yaygınlaşıyor.

Küçük ev dekorasyonu örnekleri: İşlevselliğin ve dekorasyonun mükemmel birlikteliği