Göktürk’te Kuzey Esintileri Taşıyan Bir Evdeyiz

Özenle dekore edilmiş. farklı tarzlara sahip evleri gezmeye devam ediyoruz. Bu hafta İstanbul Göktürk’teki bu 200 metre karelik daire geniş olduğu kadar tarzıyla da oldukça farklı bir tarza sahip.

Bugün İstanbul Göktürk’te, yaklaşık olarak 200 metrekarelik bir ev turu yapacağız. Bu evde bir takım mimari dokunuşlar bulunuyor. Evet, şimdi evimizin iç mimarisini tam anlamıyla “Pu Interiors” tarafından gerçekleştiren Pınar Ünalan ile turumuza başlıyoruz. Tu

r boyunca evde yapılan tadilatları ve dekorasyon detaylarını birlikte konuşacağız.

Evin mimarı Pınar Hanım şu anda yanımda. Pınar Hanım, kendinizi biraz izleyicilerimize tanıtır mısınız?

Pınar Hanım: “Tabii ki, ben mimar Pınar Ünalan. Mimarlık bölümü mezunuyum. Uzun yıllar farklı firmalarda çalıştıktan sonra, yaklaşık 6 sene kadar önce kendi firmamı kurdum. İlk başta küçük dekorasyon işleriyle kendi işimi yapmaya başlamıştım. Sonrasında eşim Cihan, şantiye konusunda tecrübeli olarak, uzun yıllar kurumsal firmalarda yöneticilik yapmıştı. Güçlerimizi birleştirerek şu anda hemen hemen 3-4 senedir birlikte çalışıyoruz. Tasarım konusu bende, uygulama konusu Cihan’da. Artık komple evlere girip, tamamen yenileyip, anahtar teslim projelerimizi sürdürüyoruz.”

Burası gayet minimalist, ama biraz Kuzeyli dokunuşlar da barındıran bir ev diyebiliriz. Ev sahiplerinin stil tercihlerini bilmiyoruz, ama sonuç olarak son derece dingin ve sakin bir iç hacim oluşturulmuş.

“Burada daha önceden uzun yıllar yaşayan yaşlı bir çift vardı ve evleri daha eski bir görünüme sahipti. Şu anki ev sahipleri genç ve iki çocuklu bir çift, dolayısıyla onların ihtiyaçları doğrultusunda ilerledik. Tanıştığımızdan itibaren zevk ve isteklerimiz çok uyumlu olduğu için bu proje süreci bizim için çok keyifli geçti ve sonuçtan da karşılıklı olarak çok mutluyuz.”

Şimdi genelde böyle başaç kapakların olduğu, mini taşıyan evde biraz soğuk bir iç mekan olabilir diye düşünülebilir, ama siz bu soğukluğu kırmak için muhteşem bir oturma düzeni yapmışsınız. Burada bir “U” düzeni var, herkes birbirine bakacak şekilde bir sohbet alanı oluşturmuşsunuz. Bu anlamda bence çok isabetli ve son derece geniş bir oturma alanınız var. Çok güzel bir tercih olmuş.

“Bu aslında bizim her mekan öncesi ev sahipleriyle konuşuyoruz, tercihleriyle alakalı. Bu kanepe düzeni, en büyük kararlardan biri. İki kanepe, iki berjer mi istersiniz, yoksa tek kanepe mi? Bu hep o tercihe göre ilerliyor.”