Geyve’de sıcak bir haftasonu evi

Sakarya Geyve’de zeytin ağaçları arasında sakinliği sunan bir haftasonu evi… Sahibi Erdem Kırım, bu sessiz köyde kendine sıcak bir ev yaratmış.

Erdem Kırım bundan iki yıl önce almaya karar vermiş Sakarya’daki bu hafta sonu evini. Arkadaşları oturduğu için bildiği bu sitede uygun bir ev satışa çıkınca hiç düşünmemiş ve satın almış. Aldıktan sonra da bir süre evin tadilatıyla ilgilenmiş. Evi baştan aşağıya yenilemiş. Bu yenilemeyi yaparken bölgedeki ustalardan yardım almış. Evin ahşap işlerini yerel bir marangoza yaptırmış. Öyle ki eşyaların büyük bir kısmını da İstanbul’dan almak yerine Sakarya’dan almayı tercih etmiş.
Evde önceden şömine yokmuş, mekana sıcak bir hava katmak için şömine de eklenmiş. aksesuarlarda ise hatıraları olan şeyleri hafta sonu evine getirmeyi tercih etmiş. İstediği sıcak, keyifle yaşanan bir hafta sonu evi yaratmak olmuş.
Ev sahibi bahar ve yaz aylarında geldiğinde zamanının büyük bir bölümünü bahçede geçiriyor. Bu nedenle de bahçede bir çok köşe oluşturmuş. Ahşap sandalyeleri özel olarak yaptırmış ve bahçenin farklı köşelerine yerleştirmiş. Böylece istediği alanı rahatlıkla kullanabiliyor.  Bahçede sulak, fener, saksı gibi aksesuarlara da bolca yer verilmiş. Bu aksesuarların bir çoğu İkea’dan satın alınmış.

Solda: Doğanın sakinliğini kırmak amacıyla salonda koltuk rengi olarak kırmızı tercih edilmiş. Yerde 3 farklı desende kilim kullanılmış. Kilimler Apex Halı’dan.

Sağda: Evin alt katındaki salonun açık bir mutfağı bulunuyor. Bu mutfak, evin tüm kapıları ve dolapları yine köydeki bir marangoza yaptırılmış. Sehpa ve kitaplık Altincicadde.com’dan alınmış.

Solda: Bahçenin birçok köşesinde keyifli oturma alanları oluşturulmuş. Ayrıca çiçekler için alanlar bulunuyor.

Sağda: Her yatak odasının camından baktığınızda doğanın eşsiz güzelliği sizi selamlıyor!

Hazırlayan Günseli Büyüksağiş Fotoğraflar Erdem Kırım