Bu evde hiç duvar yok: Hem ev, hem ofis olarak kullanıyor

Stilist Gökmen Türk, Mecidiyeköy’deki hiç bir duvarın olmadığı bu giriş katını üç yıl boyunca, klip ve reklam çekimlerinin ön hazırlığını yaptığı ofis, atölye ve depo olarak kullanmış. 2015’te ise bu alanı ev-ofis olarak kullanmaya başlamış.

Mutfağın tasarımı ve uygulaması Gökmen Bey’e ait. Dolap kapakları Bauhaus, masa Ikea, sandalyeler Genç Metal, lambader Koleksiyon. Terraryumu da ev sahibi yapmış. Malzemeler Euroflora’dan.

CAM DUVARI YALITIP ALÇIPAN İLE KAPATTI

Mekan ilk halinde ön cephesinde ise yekpare bir cam vitrin bulunuyormuş. Gökmen Bey bu alanı ev olarak da kullanmaya karar verince birtakım değişiklikler yapmış: “Öncelikle 10×4 metre olan cam duvarı yalıtıp alçıpan ile kapattım. Ses, ısı ve ışık etkisini kontrol ettim. Büyük dik bir pencere ile mekana doğal ışık kaynağı için bir bölüm bıraktım.”

Ayna ve TV ünitesi ev sahibinin tasarımı.

Mekandaki birçok çözümü ev sahibi kendisi gerçekleştirmiş: “Mutfak dolaplarını raflarını ve tezgahını kendim çözümleyip uyguladım. Prodüksiyon ekibimden Umut Sarıoğlu ve Feras Hamdou da gönüllü asistanlık yaparak bana yardımcı oldular.”

Salon ve stüdyo kısmı seyyar bir seperatör duvar ile ayrılmış. Salondaki deri kanepeler Ikea, metal dolap Mudo Concept.

Yatak odası ve banyo bir paravanla bölünerek mutfak, yaşam ve ofis alanından ayrılmış.

Gökmen Bey mekanın renkleri için “biraz soğuk ve kasvetli gelebilir, ama bu net, sade durum bana dinginlik ve huzur veriyor, çünkü yaptığımız ve çıkardığımız işler zaten oldukça renkli, onlardan yeterince beslendiğimi düşünüyorum” diyor.

Gökmen Bey’in klip çekimleri için tasarımını yaptığı ürünler de atölye stüdyoda kendine yer bulmuş. Koltuk Berkay’ın Benim Hikayem, gitarlar ise Simge Sağın’ın Mış Mış klibinde kullanılmış.

Mutfağın raflarında ev sahibinin bakır kapları kendine yer bulmuş.

Yatak odasında beyaz mobilyalar ve siyah duvarlar kontrast yaratıyor. Okuma köşesindeki lamba yine Gökmen Bey’in tasarımı. Koltuk, Ikea. Elbise askısı, Koçtaş, yatak ise Ikea’dan alınmış.

Banyonun tasarım ve uygulamasını ev sahibi yapmış. Duvarlarda tuğla desenli strafor kullanmış. Straforu füme renge boyayarak dramatik bir görünüm yakalamış.

Gigi Hadid’in yeni dairesinden kareler! Şık ve ilginç ev dekorasyonu

Ev turu: Renklerin öne çıktığı bir sanatçı evindeyiz

Game of Thrones’un yıldızı Emilia Clarke’ın evi 5 milyon dolara satışta!