Genç odasına çözümler

Gençlerin sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmek için optimum kullanımını ve zaman içerisinde yapılacak değişiklikleri düşünerek daha çok modüler mobilya sistemlerini tercih edebilirsiniz. Genç odalarında ders çalışma, uyuma, hobilerini geliştirme ve arkadaşlarını konuk edebilme özelliklerinin bir arada olması gerektiğini unutmayın. Bir genç odasında yatak, oturma birimi, çalışma masası, şifoniyer, gardırop ve kütüphane sıklıkla kullanılan ünitelerden bazıları. Malzeme olarak ise daha çok ahşap, lake ve metal olarak kullanılıyor. Son yıllarda genç odalarında mavi-yeşil lake, kiraz, maun, ceviz ve masif kaplamalara da rastlanıyor.

Eğer genç bir kız ya da erkek anne ya da babasıysanız odasını yenilerken mutlaka onun fikrine de önem verin. Hatta seçimi onun yapmasına izin verin. Yaşının heyecanını, duygularını yansıtacak çılgın renkler veya objeler sizin için uygun gelmese bile, onu mutlu edebilir. Bu odanın sahibinin o olduğunu düşünün ve seçimlerinde hoşgörülü olun.

Duvarlar, perde ve yatak örtülerinde alabildiğine canlı renkler kullanın. Enerjisini dışarıya yansıtmasına izin verin. Günümüz gençlerinin zamanlarının büyük bölümünü bilgisayar başında geçirdiklerini düşünerek çalışma ortamını ona göre planlayın. Öncelikle rahat bir çalışma masası ve sandalye seçin. Onun artık giyimine özen gösterdiğini göz ardı etmeyin. Bu nedenle gardırobunu ona göre seçin. Onun sizden çok daha kıyafeti olduğunu göreceksiniz. Depolama alanları gençlerde daha çok önem kazanıyor. Çünkü yıllarla birlikte giysi, kitap, takı, çanta, ayakkabı, bilgisayar oyunu, CD ve DVD’lerin sayısında da artış oluyor. Kitaplar ve medya ürünleri için ayrı depolama alanları yaratmalısınız.

Özellikle bir genç kız ebeveyni iseniz onun ihtiyaçları arasında bir tuvalet masası da yer alabilir. Çünkü bu yaşlarda genç kızlar dış görünümleri ile fazla ilgilidirler. Parfüm, krem ve makyaj malzemelerini bu alanda tutmak isteyebilirler. Ayrıca artık arkadaşları da onların odalarını ziyaret ediyor ve hatta kalıyor olacaklar. Arkadaşları için de yatak haline dönüşen bir kanepe almanız gerekebilir.

Arkadaşlarıyla oynadıkları oyunlar da değişti artık. Play Station özellikle erkek çocukların en büyük eğlencelerinden biri. Misafir arkadaşlar için aldığınız kanepe onların oyun oynarken rahat rahat oturmalarını da sağlar. Ayrıca günümüz gençlerinin birçoğunun odasında televizyon da bulunuyor. Bunun için de bir TV ünitesine ihtiyacınız olduğunu unutmayın.