Geçmişe kısa bir gezinti

Beyazla yıkanan, desen ve renklerle içimizi açan, geçmişin nefes alıp verişlerini adeta duyabildiğimiz mekanlarda dolaşıyoruz.

Menüde pastel var
Pastel romantikler, brode ve kroşelerle kombinlenerek romantik vintage bir atmosfer yaratıyor. İskandinav stili mobilyaları patineli masif mobilyalarla kombinleyerek kullanabilirsiniz.

Masa, bank, Tepe Home. Dolap, mavi ayaklı sandalye, duvardaki raf, yavru ağzı mumluk, ahşap zemin, Evdema. Beyaz ahşap sandalye, mavi metal kutu, radyo, Mudo Concept. Masa örtüsü, servis tabakları, demlik, bardaklar, kalp formlu tart kapları, katlı servis, mavi kuşlu kavanoz, yeşil kuşlu mutfak önlüğü, çiçekler, sandalye minderleri, deniz atı kapı ağırlığı, tepsi, çiçek, raf örtüsü, English Home. Perde, tepsi, aydınlatma, Ikea. Throw, hasır sepet, yastık kılıfı, H&M Home. Beyaz sepet, çiçekli gecelik, terlikler, Zara Home.

Tabaklarla oyun
Desenli tabaklar duvarda pek güzel durur. Bu tabakları örneğin eski bir dikiş makinesinin masası ile kombinleyerek kullanabilir, hatta bunu bir hobi köşesi ya da çalışma alanı olarak bile değerlendirebilirsiniz. Pek çok açıdan ilham kaynağı olabilir.

Şimdi biraz neşelendirelim
Puantiye deseni kendi içinde retro çağrışımları olan bir desen. Biz bu desene istersek biraz da neşe katarak ona pembe kurdeleler ya da banner’lar ekleyebiliriz.
Malzemeler: Kurdele, yapıştırıcı fisto makası ya da düz makas.
Yapılışı: Şeritlerin ne kadar uzun olmasını istediğinize göre ölçülerinizi alın, 50 cm idealdir. Böylelikle iki taraftan 25 cm’lik şeritler sarkabilir. Kurdeleleri fisto makası ile keserseniz sökülme yapmaz ve zikzak keseceği için uçları şık görünür. Perde borunuzun kalınlığına göre bir yapıştırıcıyla kurdeleyi yukarıda borunun geçeceği şekilde boşluk bırakarak yapıştırın. Yapıştırdığınız alanın kalınlığı 3 cm’i geçmemeli ki şeritlerin uçları serbestçe sallanabilsin.

Perde süsü, www.amerikadaniste.com

Mutfak zamana meydan okursa
Mutfağınıza biraz daha sofistike bir görünüm kazandırmak için bizce ona vintage detaylar eklemek iyi bir fikir. Her açıdan hikayeler taşıyan pek çok seçim derinlik hissini pekiştirir. Mesela emaye tabaklar olabilir ya da işin biraz daha zor kısmını seçerek set arasını küçük ebatlı karolarla kaplatabilirsiniz.

www.casacomcomida.com.br

Kireç badanalı duvarlar
Nostaljik evlerin dekoratif unsurlarından biri de kireç ile boyanmış ve bol pürüzlü duvarlarıdır. Pürüzler bu konforun en güzel tamamlayıcıları. Kusurlardan kaynaklı mükemmellik…

Nevresim, Karaca Home.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ YAPIM ASİSTANI GÜL EDA GÜRER KAPAK FOTOĞRAFI İBRAHİM ÖZBUNAR