Gecenin ışık oyunları

Akşamları balkon sefası yaparken, şık ve kullanışlı aydınlatmalarla gecenin güzelliğinden mahrum kalmayın.

Mevsimin tadını balkonda çıkarırken sizi rahat ettirecek ya da rahatsız edecek noktalardan biri de aydınlatmadır. Balkonunuzda sarkıt, aplik ve güneş enerjili aydınlatmalara yer verebilir, fark yaratmak istiyorsanız da önerilerimizi dikkate alabilirsiniz:

• Büyük bir kasenin içerisine su doldurup içine küçük tealight mumlar koyarak romantik bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bu mumlar küçük ışık oyunlarıyla gecenizi de renklendirir.

• Ferforje kuş evleri ya da kandillerin içerisine büyük mumlar yerleştirerek balkonun çeşitli köşelerine yerleştirebilirsiniz.

• Renkli kavanozların içerisine led’li aydınlatmalar yerleştirerek ister masanın üzerinde isterseniz asarak kullanabilirsiniz.

• Solar güneş enerjili fener aydınlatmaları balkona asarak rengarenk bir görünüm sağlayabilirsiniz. Gün boyu güneş enerjisiyle dolan bu led’ler hava karardığında 6 saate kadar ışık sağlar. Gün boyunca şarj olabilmesi için onları güneş görebilecekleri bir yere koymanız ve pil panelini açmanız yeterli olacaktır.

• Fenerleri de balkonu aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Bunun için kağıt ya da renkli metal olanları tercih edin. Balkonda vurgulamak istediğiniz bir alan varsa burada spot ışıklar kullanabilirsiniz. Çarpıcı bir görünüm için spot aydınlatmayı yerden, aydınlatmak istediğiniz alanın tam altından kullanın. Eğer daha yumuşak bir görünüm istiyorsanız spotu iki tarafına da yerleştirin.

• İç mekanda kullandığınız aydınlatmalara balkonda da yer verebilirsiniz. Şık bir lambader ya da abajur balkonun daha çekici görünmesini sağlayabilir.

Koçtaş.
hepsiburada.com
Ikea.