Gardırop deyip geçmeyin

İster klasik iki kapılı olsun ister dolap sistemine öykünen 6 kapılı gardıroplar bir yatak odasının kimi zaman tüm çehresini değiştiren kritik bir mobilyadır.

Güzel ve kullanışlı bir yatak odası için doğru mobilyalar ve giysi saklama alanları çok önemlidir. Bu saklama alanları hem odanızın hem de en sevdiğiniz kıyafetleri sakladığınız için evinizin odak noktasıdır. Bağımsız gardıroplar ise hareket olanağı en yüksek seçeneklerdir; yerlerini değiştirebilir taşınırken yanınızda götürebilirsiniz. Bazı modellerin çok şık rafları vardır, yerleri değiştirilebilen bu rafları kendinize göre organize edebilirsiniz.

Olivia oda takımı, Koçtaş.

Nostaljik görünüm
Meşe ağacı ve meşe cilası kullanılarak yapılmış country tarzı şık bir gardırobun eskitilmiş koyu renk boyası ve antika metal kulpları olur. İçerisine raylı askı sistemi ve raflar yerleştirebileceğiniz böyle bir dolap, yatak odanıza eskinin güzelliğini ve yaşanmışlığını da taşır.
Raylı/sürgü kapaklar
Eğer giyinme odanızda modern bir hava yaratmak istiyorsanız kapakları sürgülü ve üzerleri aynalı olan  modellerden yana karar kılabilirsiniz. İçine aydınlatmalar yerleştirip kıyafetlerinize kolayca ulaşabilmeniz için raylı askılık kullanabilirsiniz. Önleri camlı çekmecelerinizi ve kirli sepetinizi de hem saklayıp hem kolayca ulaşabilirsiniz.
Boyalı cilalı
Özel tasarım gardıroplar, isterseniz odanızın diğer eşyalarıyla kontrast oluşturacak isterseniz uyum sağlayacak şekilde yapılabilir. Beş ya da altı kapaklı bu tip gardropların orta kapaklarını açtığınızda boydan boya çarşaf/nevresim çekmecelerinin yerleştirilmiş olduğunu görebilirsiniz.
Uzunluk hesabı
Geniş depolama alanına sahip olan, alt kısmı çekmeceli, iki kapılı uzun gardıroplar da iyi bir seçenek. Eğer asmayı düşündüğünüz eşyalar daha uzunsa bu gardıropların alt kısmı çekmesiz olan seçeneklerini de bulmak mümkün.
Standart ölçüler
Standart ölçüler, şık tasarımlı bir gardırobu geçici evler için aranan bir seçenek haline getirir. Dört kapılı ve gömme dolap havasındaki bir gardırobun tercihinize göre ceviz, meşe, kiraz, dişbudak ve akçaağaç gibi materyallerden yapılma şansı da olabiliyor. Üstelik dolap kapakları sürgülü ve klasik olabiliyor.

Country Corner Chambre Romance 2, Tepe Home.

HAZIRLAYAN SEVDA B. SUNGURTEKİN