Fonksiyonel romantizm

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Manolya Özbek, bu ayki talihlimiz Jale Ülkü’nün yatak odasını planlarken ihtiyaçlarını ve organize yaşam önceliğini göz önüne aldı. Yatak odası, kullanım açısından fonksiyonlarına ayırıldı. Uyuma, kitap okuma, tekstil depolama, makyaj alanı, ütü-ütü masası saklama alanı, kıyafet ve aksesuarlar için düzenli bir depolama alanı oluşturmak üzere plan yapıldı. Yatağın altında kalan alan bazalı karyola çözümü sayesinde ev sahibimiz için günlük kullanmadığı eşyalarını koyabileceği bir saklama alanı olarak kullanıldı. Yatak başında dekoratif resim, mum, çerçeve ve çerçeve raflar kullanılarak yapay çiçeklerle ferah bahar havası odanın içine taşındı. Atmosferi destekleyen açık pembe tonlar; başucu aydınlatmalarında, yastıklarda, perde, mum ve çiçek gibi dekoratif  detaylarda kullanılarak odanın romantik ve dingin bir görünüme sahip olması sağlandı. Modern, sade, romantik  bir oda hayal eden ev sahibimiz, modern çizgilere sahip mobilyaların; açık ve orta tondaki pembe-gri renklerle birleşimiyle hayalindeki odaya sahip oldu.

Şifoniyer 2014’ün trendleri arasında olan gri renkte kullanılan şifoniyer fonksiyonel çekmecelerinin yanı sıra rengi ile odaya dekoratif bir hava kattı. Malm 3 çekmeceli şifoniyer.
Gardırop Gardıropta kullanılan aynalı kapaklar odada derinlik hissi yaratarak ferah ve aydınlık bir görünüm kazandırdı. Eşlerin farklı kullanım alanları göz önünde bulundurularak gardırop içi düzenleyiciler seçildi. Pax gardırop.

Soldan sağa:
Çamaşırlık
Yatak odasından banyoya geçilen alana hem dekoratif hem de çok kullanışlı bir çamaşırlık eklendi. Hjalmaren çamaşırlık.
Raflar Şifoniyer üzerinde kullanılan cam raflar sayesinde takı, aksesuar, parfüm ve dekoratif çiçekler için şık ve düzenli bir alan yaratıldı. Grundtal cam raf.
Ütü alanı Gardırop ve duvar arasında kalan küçük boşlukta yaratıcı bir saklama alanı oluşturuldu.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR