Fethiye’de iyi fikirlerle dolu, neşeli ev dekorasyonu

Fethiye’de dört kişilik Koçak Ailesine ev sahipliği yapan bu müstakil ev, canlı ve neşeli renklerle keyifli bir yuvaya dönüştürülmüş.

1053 METREKARELİK BAHÇEDE 600 METREKARELİK EV

Fethiye’de 1053 metrekarelik bir bahçe içinde konumlanan 600 metrekarelik müstakil evde Müge-Erkin Koçak çifti oğulları Kaya ve Kerem ile birlikte yaşıyorlar. Çift, 2014 yılında evin arazisini almış. Bu araziyi seçmelerinde merkezi ve denize yakın olması etkili olmuş. Evin her şeyiyle ilgilenerek kendileri tasarlamışlar. İstekleri neşeli, renkli ve maksimalist bir eve sahip olmakmış. Bunu da başarmışlar.

YAŞAM TARZLARI İLHAM KAYNAKLARI OLDU

Evlerinin dekorasyonunu yaparken yaşam tarzları en büyük ilham kaynakları olmuş. Müge Hanım evin salonunda yaptıklarını şöyle anlatıyor: “Küba’dan aldığımız canlı renkleri olan tabloları ve renkli mobilyaları tercih ettik. Tabanda 200 yıllık meşe ağacı kullanıldı. Orta sehpamız da 100 senelik zeytin ağacı kökü. Ahşap ağırlıklı bir dekorasyon tercih ettik.”

Mutfakta son teknoloji ürünlere yer verilmiş. Ayrıca bu alanda 2 adet eviye kullanılmış, biri bulaşıklar diğeri gıdalar için.

Mutfakta ev sahipleri yemek yapmayı çok sevdiği için en üst teknoloji soğutma ve pişirme üniteleri tercih edilmiş. Eviye ise renkli seçilmiş.

Yatak odasında ise olabildiğince sade bir tasarıma gidilmiş. 3 metreye 3 metre boyutlarındaki yatak, sedir ağacından ve el oyması. Bu odada ferah görünüm için pudra pembe ve beyaz tonları tercih edilmiş.

Salondaki mobilyaların çoğu özel tasarım. Çiftin ailelerinden kalan antika mobilyalar da yer alıyor.

Renkler bu evin her köşesinde hakimiyet kurmuş. Kırmızı sarı, mor ve yeşilin her tonu uyumlu bir birliktelik içinde.

Salonun duvarında yer alan deniz kabuklu ayna Fethiye’nin sahillerinden toplanan kabuklarla ev sahipleri tarafından yapılmış.

Salonda bir okuma köşesi de oluşturulmuş. Bu alandaki dolap, aydınlatma ve köşe sehpa Mudo Concept’ten alınmış.

Evin merdivenleri bir galeri şeklinde yukarıya doğru uzanıyor ve özel olarak imal edilmiş. Merdiven duvarlarını film afişleri koleksiyonları süslüyor.

Müge Hanım’ın pilates odasındaki Cadillac Performer ev sahibesinin evde en sevdiği eşya. Pilates eğitmeni olduğu için bu oda onun yaşam tarzını yansıtıyor.

ORTA SEHPA

100 yıllık bir zeytin ağacının kökü. Kanepeler ise özel tasarım. Salonun bir köşesi de miniklere ayrılmış.

ERKİN BEY’İN ÇALIŞMA ODASI

Çalışma odasında 3,5 metre uzunluğunda el oyması sedir çalışma masası, yine el oyması sedir taht ve sehpa kullanılmış. Orjinal poster kolleksiyonunun en değerli parçaları da bu odada yer alıyor.

YATAK ODASI

Yatak odasında sadelik ön planda tutulmuş. Yatak çiftin tasarımı, tuvalet masası ise Mudo Concept. Çocuk odaları ise Kaya ve Kerem’in isteklerine göre dekore edilmiş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU
Evim Dergisi 2018