Feminen ruhlu beş çayı

Fırfırların enerjisi eşliğinde biraz bohem ve feminen detaylarla bezeli bir bahçedeyiz. Kevser Karagöz’ün Zekeriyaköy’deki evinin bahçesinde beş çayına konuk oluyoruz.

İstanbul’a sadece birkaç kilometre uzaklıkta Zekeriyaköy. Salaş balıkçıları, organik kahvaltıları, en çok da yeşile ve maviye doyacağınız doğasıyla keyifli bir yer. Denize sadece 2 dakika olması sebebiyle pek çok kişi için artık bir cazibe merkezi konumunda. İş dünyasının zor ve stresli ayağı enerji sektöründe Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak görev yapan Kevser Karagöz, bu bahçenin sahibi. Bir yanı disiplin gerektiren idarecilik, diğer yanı ise gülümseyen bir bahçe, böyle anlatıyor bize hayatını…

Ev oldukça büyük, ancak yaz aylarında evin içinde hemen hemen hiç vakit geçirmiyorlar. Bahçe eve ilk taşındıklarında bomboş ve çimlik bir alanmış. Peyzaj düzenlemesi ile ilgili çok küçük bir destek sonrasında bahçeyi bu hale getirmişler. Fikir ise tamamen kendisine ait. Evde köpekleri Reina ile birlikte yaşıyorlar.


Gazebo geçen yıl Ikea’dan alınmış. Çok sade olduğu için fırfırlarla farklılaştırılmış. Bu pembe fırfırlar Bebek’teki Dekorluk mağazasından.

Tabaklar Ikea’dan. Ama onları farklılaştıran renkli peçete detayları gerçekten çok çarpıcı. Çarpıcı sunumlar için beze ve makaronlardan böyle bir kule yapmak harika bir fikir! Makaron ve beze kulesi, Pelit Pastanesi.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ/İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR