Fas stilini tamamlayın

0

Fas stili oryantal formlar, parlak yoğun renklerle, boncuk ve nakışlarla birleşerek evleri süslüyor. Bu etnik dekorasyon stili farklı stillerle harmanlanarak kimi zaman sade, kimi zamansa klasik ama tamamen özgün stiller ortaya çıkarıyor.

Stilize Minimal:
Modern stilleri etniklerle buluştururken ille de mobilyalarınızı değiştirmek gerekmiyor. Stilize desenli duvar kağıtları ve bordürlerden ya da stencil çalışmalarından yardım alabilirsiniz: www.evmanya.com

Çılgın Boho:
Patchwork desenlerin çılgınlığı Boho stiline bir gönderme yapsa da bunu ham keten dokumalarla birleştirerek Fas etkisi de yaratabilirsiniz, Mudo Concept.

Yastıklarla:
Fas stilini ipekli, nakışlı ve parlak renkli yastıklarla pekiştirin. Hatta işe Osmanlı’yı çağrıştıran suzani veya ikat desenler katarak hareketlendirmeyi de deneyin. Sonuç harika olur.

Klasikler:
Antika parçalara yatırım yapıyorsanız antrede bir tırnak ya da böyle bir duvar telefonunu Fas stili dekorasyonunuza adapte edebilirsiniz: www.manyora.com

Modern Eklektik:
Rahatı ve konforu yansıtan modern eklektik stilinin en önemli parçası olan kumaş kanepeleri etnik desenli yastık ve örtülerle süsleyebilirsiniz, Fatih Kıral.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.