Farklı olun!

Yatak odasında giysileri depolamak için kullanılan şifoniyerleri başka amaçlar için de kullanılabilirsiniz elbette. Yaratıcılığınız devreye girdiğinde sadece kulpları ya da üst tablasını değiştirerek evin herhangi bir köşesinde bile değerlendirebilirsiniz.

Banyoya lavabo dolabı
Şifoniyerinizi lavabo dolabı gibi kullanabilirsiniz. Tesisat bağlantısı için üst çekmeceleri iptal etmek ve arkasında borulara delik açmak yeterli. Nemden zarar görmemesi için ince bir kat yat verniği geçmeli.

Yatak odasında komodin
Eğer küçük ölçülerde bir şifoniyeriniz varsa yatağın başucuna iki ayrı komodin koymak yerine şifoniyeri tek tarafa yerleştirerek komodin gibi kullanabilirsiniz. Böylece yatağın iki tarafını da kapatmazsınız.

Bebek odasında alt değiştirme ünitesi
Çok klasik ama eski şifoniyerinizi bebeğinizin odasında kullanmak akıllıca bir çözüm. Böylece ekstra masraf da yapmamış olursunuz. Yapacağınız tek şey alt değiştirme şiltesi almak.

Ev partisinde açık büfe
Ev partilerinde salon girişine yerleştireceğiniz bol çekmeceli bir şifoniyer yiyecekler, bardaklar ve servis gereçlerine ev sahipliği yapabilir. Hatta üstüne asacağınız süslerle de temanızı pekiştirebilirsiniz.

Yemek odasında büfe
Yemek odasında büfe yerine şifoniyer oldukça fonksiyonel bir seçim. Eğer büfe alanı için yeterli gelmediyse iki tanesini yan yana kullanarak daha geniş bir büfe yaratmak da iyi bir fikir.


Çiçeklere saksılık

Çekmecelerini, hem de üstünü kullanarak balkon ve bahçede çiçeklerinize farklı ve ilginç bir köşe yaratabilirsiniz. Sadece sudan ıslanmaması için yine koruyucu bir cila veya vernik sürün.