Fark yaratan fikirler

Evinizde orijinal ve fark yaratan fikirlere yer vermek istiyorsanız, size birkaç önerimiz var…

Yeni roller bulun
Kullandığınız eşyalara her zamankinden farklı roller verebilirsiniz. Örneğin kitaplarınızı kitaplıkta ya da raflarda değil de, salonunuzun bir köşesinde sehpa olarak değerlendirebilirsiniz. Eğer üst üste dizeceğiniz kitaplarınızı en sevdiklerinizden ya da güncel olarak okuduklarınızdan seçerseniz, istediğiniz zaman elinizin altında bulunmalarını da bu tip bir düzenleme ile sağlayabilirsiniz. 


Desenleri kullanın
Dikkat çekici desen ve baskı detayları sıradan ya da sıkıcı görünümdeki bir renk ya da eşya düzenini anında canlandırabilir. Özellikle zebra deseni gibi dikkat çekici bir deseni salonunuzdaki kanepe üzerine yerleştireceğiniz bir yastıkta kullanırsanız, pratik bir şekilde fark yaratmış olacaksınız. 

Akıllı alışveriş edin
Evinize bir eşya satın alırken hem stil hem de fonksiyonellik özelliklerinin bir arada olmasına dikkat edin. Örneğin salonunuzda yer vereceğiniz bir lamba kullanılmadığı zamanlarda bile göze hitap edebilir.  


Duvarlara renk verin
Duvarlarınızda soluk ve açık renkler kullanmak yerine mekanınıza sıcaklık ve samimiyet katacak canlı renkleri duvarlarınızda deneyebilirsiniz. Canlanan duvarları diğer kullanacağınız eşya ve aksesuarlarda daha açık tonlar kullanarak dengeleyebilirsiniz.
Fotoğraflar:Freshhome