Evlerde renk cümbüşü

Tatlı mercandan dengeleyici griye, dumanlı maviden derin yeşile, neon sarıdan parlak pembeye. Kısaca yeni mevsimin en popüler renklerinin yarattığı tezatlarla, evler tam bir renk cümbüşüne hazırlanıyor.

Gri pembe ilişkisi Pastel grinin sofistike etkisi evleri hiç olmadığı kadar rahatlatıcı bir atmosfere büründürür. Grinin bütün tonlarını canlandıransa hiç kuşkusuz pembeler. Özellikle yatak odasında gri/bej tonunu şeker pembe ile kullanarak romantik etkiyi pekiştirirsiniz. Açık gri ise neon pembe ile minimal mekanlara renk katar.

pirerrefrey.com

Parlak derin yeşil Paletin derinlikli rengi yeşil geçtiğimiz sezondan bu yana hakimiyetini sürdürüyor. Tropik ve botanik desenlerin vazgeçilmez tonu, ham ahşaplarla buluştuğunda mekanlarda renk ve doku armonisi yakalarken, kırık beyazla huzurlu, metalik ışıltılarla ihtişamlı kılıyor. Salondan yatak odasına kadar tüm yaşam alanlarında kullanabilirsiniz.

Linens.

Mercan tonları Mekandaki ışık oyunlarıyla bazen yanık turuncuya, bazen koyu somon rengine göz kırpan tatlı mercan Pantone’nin 2019 için seçtiği yılın rengi. Toprak tonlarıyla kullanarak nötralize edebilir, beyaz ile buluşturarak daha da parlatabilirsiniz. Mutfak, çocuk odası, oturma odası ve salonda sıcaklık hissi yaratır.

Albi nevresim, Yataş.

Küllü mavinin zaferi Alt tonlarında hafif gri bulunan küllü mavinin bu zarif ama soğuk etkisini bordo, şarap kırmızı ve siyah ile kullandığınızda yoğun dramatik efektler; gri tonları ve beyazla kullandığınızda daha kuzeyli ve modern; yeşil ve toprak tonlarıyla buluşturarak sıcak ve samimi atmosferler yaratabilirsiniz. Yemek, yatak odası ve salonda dengeli bir atmosfer yaratır

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL