Evleniyorum

Düğünü organize ederken, mekan seçiminden gelin buketine, davet organizasyonundan düğün konseptine kadar pek çok ayağı olan bu özel günü planlarken işin uzmanlarından aldığımız ipuçları işinize yarayabilir.

Pastanın da modası var!
Bu sezonun pasta eğilimlerinde kelebek motifleri var. Beyazın hakim olduğu pastalar üzerine pastoral  çalışmalar ön planda. Pembe, lila gibi pastel tonların hakimiyetindeki pastoral gerçekten çok zarif ve  feminen. Pastaların yanı sıra şeker büfeleri, sıra dışı nikah şekeri tasarımları, makaron ikramları da sezonun öne çıkanları arasında.

Fendi Davet Organizasyon.

Gelin buketi önemli bir detay
“Gelin buketi seçerken gelinin fiziksel yapısı ve düğün konsepti göz önünde bulundurulmalı. Mevsimine uygun ve dayanıklı çiçek seçmek de bir o kadar önemli. Minyon yapılı kişiler daha küçük  top şeklinde el buketleri, daha uzun boylu kişilerse uzun ve akıcı buketler tercih edebilir. Düğün mekanlarına göre renk seçimi de fark edebilir. Kır düğünlerinde daha renkli buketler, salon  düğünlerinde ise klasik ve pastel renkler tercih sebebidir.”

Açık hava mı, salon düğünleri mi?
Doğaya tutkun bir çift misiniz, yoksa klasik ve ağırbaşlı konseptten mi hoşlanıyorsunuz?
Açık hava  düğünleri: Bahar/yaz aylarında evlenmeyi planlıyorsanız açık hava düğünü yapabilirsiniz. Açık hava  düğünlerine en çok yakışan konseptlerden biri kuşkusuz kır düğünü… Doğal malzemeler, lavantalar, taze gül buketleri… Deniz, havuz kenarında ya da yeşil alanlarda yapılacak düğünler için hareketlli dekorasyon fikirleri, sürpriz ikramlar, renkli şekerleme ve süslemeler konuklarınızı keyiflendirecek detaylardan. Kır düğünlerinde aydınlatma önemli bir unsur. Gece  yapacağınız davetlerde fener, lamba, mumlar, sahne aydınlatmaları ve bunların dekoratif şekilde planlanması önemli.
Salon düğünleri:
Serin havada ya da kış aylarında düğün yapıyorsanız salon düğününü tercih edebilirsiniz. Açık hava düğünlerine kıyasla da daha ağır başlı bir havası vardır. Klasik ve gösterişli dekorasyon stilinden hoşlanıyorsanız salon düğünleri sizin için ideal seçenek olabilir. Salon düğününde öne çıkan belli başlı detaylar vardır. Örneğin ortamı loş kılmak için odaksal ışıklandırma yaptırabilirsiniz. Bu ışıklandırma hem gecenin renk skalasının sürekliliğini sağlar hem de dramatik bir efekt yaratır.