Evinize hangisi yakışır?

Renklerle oynamayı seviyorsanız, meyvelerden yola çıkın. Meyve renkleriyle yapacağınız kombinasyonlarla evinize renk ve neşe katın!

Şeftali-portakal ikilisi
Gri ağırlıklı bir oturma odasında şeftali ve portakal tonlarını bir arada kullanarak hareket yaratabilirsiniz. Şeftali rengi bir kase ya da farklı bir aksesuar, portakal tonlarında yastıklar ve biblolar, şeftali ve portakal tonlarını içeren, çeşitli renklerden oluşan bir halı düzenlemenizi çok daha göz alıcı hale getirebilir. Mavi ya da lavanta renginin canlı tonlar karşısında harika bir dengeleyici olduğunu unutmadan, özellikle gri ve portakal rengini bir arada kullanacağınız bir dekorasyon ile günümüzün renk trendini de yakalayabilirsiniz.   

Gri ve portakal tonları aynı zamanda mutfak düzenlemelerinde de çok iyi sonuç verebilir. Şeftali renginin açıktan koyuya tüm tonlarını taşıyan bir halı ile gri mutfağınızı kolaylıkla daha canlı hale getirebilirsiniz. 

‘Berry’ renkleri

Böğürtlen, ahududu, kiraz renkleri olarak ifade edilebilecek ‘berry’ renkleri ise çivit mavisi, kobalt, mor ve fuşyaya kadar uzanıyor. Bu tonlarda aşırıya kaçmak boğucu bir atmosfer yaratabileceği için duvarınızda sergileyeceğiniz bir sanat eserinde ya da bir halıda bu renkleri değerlendirebilir, duvarlarda beyaz renk kullanmayı tercih edebilirsiniz. Beyaz bir fon ile ‘berry’ renklerini ön plana çıkarırken, dengeyi de sağlamış olacaksınız. 

Jonathan Adler imzalı bu bank mavi, pembe ve mor rengin tonlarıyla kombine edilmiş. Siyah-beyaz desenlerden oluşan bir halı da ‘berry’ tonları için ferah ve modern bir fon oluşturmuş. ‘Berry’ renklerinden oluşan bir düzenlemede kırmızıyı vurgu rengi olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Özellikle yastıklarda pembe ve turuncu gibi renkleri kullanarak ‘berry’ renkleri üzerinde ‘neon’ etkisi yaratabilirsiniz.

Fotoğraflar: Decoist